Marley

BOB MARLEY
Marley

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bob Marley jest bez wątpienia jednym z najważniejszych i najpopularniejszych artystów w historii muzyki, którego życiorys wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie.

Na wiele pytań i niejasnych faktów z jego biografii odpowiada film dokumentalny zrealizowany przez laureata Oscara, Kevina MacDonalda ("Ostatni Król Szkocji", "One Day in September"). W ponaddwugodzinnym obrazie wypowiada się aż 60 osób z najbliższego otoczenia króla reggae - jego żona, dzieci, przyjaciele, kochanki i najbliżsi współpracownicy.

Nie zabrakło i samej muzyki zebranej na dwupłytowym soundtracku. Kilkanaście nagrań pochodzi jeszcze z lat 60., a więc z czasów, gdy dopiero kształtował się jego styl. O ogromnej charyzmie artysty świadczą porywające koncertowe wykonania piosenek: "Trench Town Rock", "Jammin", "No Woman, No Cry", "War" czy "I Shot The Sheriff". Gdyby nie talent do pisania chwytliwych melodii, jego uniwersalne pokojowe przesłanie nie miałoby szansy trafić do milionów słuchaczy.

Grzegorz Dusza
UNIVERSAL

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj