Muzyka z filmów

DANIEL BLOOM
Muzyka z filmów

Soundtracki

  • Wykonanie
  • Nagranie

Daniel Tomasz Borcuch, młodszy brat reżysera Jacka Borcucha, pisze i wykonuje muzykę filmową pod pseudonimem Daniel Bloom. Zadebiutował w 1995 r. soundtrackiem do filmu "Thorn", ale sławę przyniosła mu muzyka do pierwszego niezależnego filmu polskiego, jaki trafił do kinowej dystrybucji "Kallafiorr" (2000 r.) w reżyserii jego brata.

Muzykę nagrał zespół Physical Love, który Daniel Bloom utworzył razem z Jackiem Borcuchem i Jackiem Drzycimskim. W 2002 r. grupa wydała jeszcze jeden album " S.O.S. Kosmos" zawierający kompozycje Blooma zainspirowane scenariuszem do niezrealizowanego filmu science fiction Borcucha. Album zawiera trzy płyty: soundtrack do filmu "Kallafior", wspomnianą " S.O.S. Kosmos" oraz tytułową "Muzykę z filmów", czyli składankę kompozycji Blooma do obrazów: "Ciacho" (reż. Patryk Vega), "Political Dress" (reż. Judyta Fibiger), "Mrok", "Tulipany" i "Wszystko co kocham" (reż. Jacek Borcuch).

Muzykę Daniela Blooma cechuje prosta melodyka, skromne instrumentarium oparte na gitarach i instrumentach klawiszowych. Twórczość Blooma przypomina mi francuski duet Air, szczególnie z albumu "Moon Safari". Najciekawsza jest muzyka do filmu "Tulipany", gdzie na fortepianie zagrał Leszek Możdżer. W sumie trzy godziny lekkich, łatwo wpadających w ucho brzmień.

Marek Dusza
CREATIVE MUSIC

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj