Jesteś Bogiem

PAKTOFONIKA
Jesteś Bogiem

Soundtracki / hip hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

"Jesteś Bogiem" Leszka Dawida był najchętniej oglądanym polskim filmem ubiegłego roku i jedną z najgłośniejszych premier ostatniej dekady. Obraz oparty na historii hiphopowej Paktofoniki pomaga zrozumieć, na czym polegał fenomen tej śląskiej grupy, która podbiła serca młodych słuchaczy przeszło dekadę temu.

Czysto muzyczne zdarzenia wpisane zostały w szerszy kontekst społeczny i w tym należy upatrywać sukcesu filmu, tak chętnie oglądanego zarówno przez widzów wychowanych na piosenkach grupy, jak i nieco starsze pokolenie. Paktofonice udało się podnieść niesłusznie pogardzany hip hop do miana sztuki. Samobójcza śmierć lidera Magika ugruntowała ich kultowy status.

Błyskotliwe słowne rymowanki trójki przyjaciół ze Śląska nic się nie zestarzały. "Chwile ulotne", "Ja to ja", "Priorytety" czy ich największy hit "Jestem Bogiem" - to wciąż świetnie brzmiące piosenki z tekstami dającymi do myślenia. Na soundtracku oryginalne nagrania Paktofoniki zostały poprzedzielane dialogami z filmu i numerami grupy w wykonaniu aktorów.

Grzegorz Dusza
Magic Records

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj