PAUL ENGLISHBY

A Royal Night Out

A Royal Night Out

Wykonanie

Nagranie

Czekając na polską premierę filmu "A Royal Night Out" ("Randka z królową") słucham soundtracku skomponowanego przez Paula Englishby`ego. Uhonorowano go za muzykę do filmu "Niezwykły dzień panny Pettigrew", współpracował z Tonym Banksem z grupy Genesis przy jego orkiestrowym albumie. Komponował na potrzeby cyklu filmów "Ten Minutes Older" i musicalu "Sunshine on Leith".

Za jazzującą muzykę do filmu Davida Hare`a "Ósma strona" Paul Englishby otrzymał nagrodę Emmy. Zapewne dlatego powierzono mu muzyczne zilustrowanie "Randki z królową".  To historia szalonej nocy księżniczki Elżbiety, następczyni brytyjskiego tronu, która wraz z siostrą, księżniczką Małgorzatą odkrywa prawdziwy Londyn w dzień i noc obchodów dnia zwycięstwa nad Niemcami 8 maja 1945 r.

Otwierający temat "Princess Elizabeth" jest bardzo nastrojowy, delikatna, tkliwa melodia rozwija się powoli. Nuty nadziei i radości ilustrują odważne pytanie córki Jerzego VI, czy może wyjść z pałacu. Król pozwala i przy jazzowych rytmach "Yippee" ruszamy z księżniczkami w cywilu za bramy. Temat "Mood Up" stylizowany jest na orkiestrę Glenna Millera. "The Ritz" opisuje słynny hotel, gdzie bawi się śmietanka Londynu, kapitalna orkiestracja eksponuje brzmienie trąbki, klarnetu i sekcję smyczkową.

To świetne połączenie swingu z klasyką. W dalszej części klasyczna muzyka filmowa zaczyna przeważać nad jazzem, ale i tak jest tu mnóstwo porywającego swingu.

Marek Dusza
SONY CLASSICAL

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu