The Classics

HANS ZIMMER
The Classics

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tym, którzy byli lub będą na jednym z tych koncertów zazdroszczę, bo kiedy słucham albumu "The Classics", czuję potęgę muzyki Hansa Zimmera, która w filmach nie zawsze docierała do mnie z odpowiednią siłą.

Kompozytor urodził się we Frankfurcie nad Menem, a pierwszą muzykę filmową napisał do obrazu Jerzego Skolimowskiego "Fucha" (Moonlighting). Natomiast pierwszą hollywoodzką superprodukcją, którą zilustrował był "Rain Man" (1988) Barry"ego Levinsona.

Album "The Classics" nagrany przez Czeską Orkiestrę Filharmoniczną pod kierunkiem Gavina Greenawaya otwiera rytmiczny temat główny z filmu "Mroczny Rycerz powstaje" (2012) Ch. Nolana z efektowną partią solową skrzypaczki Lindsey Stirling. Napięcie rośnie w humorystycznym, ale i dramatycznym temacie "Piraci z Karaibów" nagranym z gościnnym udziałem The Piano Guys.

Aż trzy tematy pochodzą z najsłynniejszego dzieła Zimmera, muzyki do filmu "Gladiator" (2000) Ridleya Scotta. W nagraniach wzięli udział: pianista Lang Lang, wokalistka Leoa Lewis i pianistka Khatia Buniatishvili.

Marek Dusza
SONY

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj