PIOTR HERTEL

W słońcu i w deszczu

W słońcu i w deszczu

Wykonanie

Nagranie

W lutym 1980 r. TVP nadała premierowy odcinek serialu "W słońcu i w deszczu" w reżyserii Sylwestra Szyszki. Opowiadał historię młodego rolnika, który próbuje unowocześnić upadające gospodarstwo ojca. W 2018 r. serial wznowiono po cyfrowej rekonstrukcji i uzupełniono o sceny wycięte wcześniej przez cenzurę.

Muzykę do serialu napisał Piotr Hertel, a teraz po raz pierwszy została wydana na płycie. Nagranie musiało być wysokiej jakości, a remaster z oryginalnych taśm archiwum Telewizji Polskiej jeszcze poprawił jego walory soniczne. Na płycie znalazło się dwadzieścia krótkich tematów.

Piotr Hertel napisał muzykę do kilkudziesięciu filmów, ale został zapamiętany z produkcji Studia Filmowego Se-ma-for m.in.: "Miś Uszatek", "Przygody Gapiszona" czy "Plastusiowy pamiętnik". Ilustrował muzycznie fabuły m.in.: "Granica" i "Akcja pod Arsenałem", a także odcinki serialu "Dom".

Muzyka do serialu "W słońcu i w deszczu" ma sielski, ale i momentami dramatyczny nastrój. W nagraniach wykorzystał zespół popowy, orkiestrę smyczkową i instrumenty solowe: flet, obój. Są też tematy zagrane przez grupę Karola Nicze, inne, jak "Słońce I", mają charakter "big-bitowy". Słucha się tej muzyki z zaciekawieniem, jej zmienne nastroje i różnorodne brzmienia przyciągają uwagę nie tylko tych, co oglądali serial.

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu