ADAM WALACIŃSKI

Czterej pancerni i pies

Czterej pancerni i pies

Wykonanie

Nagranie

Towarzysząca czołówce kultowego serialu TVP "Czterej pancerni i pies" "Ballada o pancernych (Deszcze niespokojne)" śpiewana przez Edmunda Fettinga nigdy nie zabrzmiała tak wyraziście, wręcz audiofilsko, jak z wydanej właśnie płyty wytwórni GAD Records.

Utwór trwa tylko półtorej minuty, a przywołuje tyle wspomnień: niecierpliwego oczekiwania na kolejny odcinek, oglądania przygód pancerniaków z wypiekami na twarzy, zachwyt nad urodą Poli Raksy w roli Marusi. Chociaż w fabule była zawarta nachalna propaganda, to dzięki świetnej grze aktorów i wartkiej akcji, można ten serial oglądać bez zażenowania i dziś.

Po raz pierwszy ukazał się na płycie soundtrack do pierwszej części serialu "Czterej pancerni i pies" skomponowany przez Adama Walacińskiego. Oryginalne taśmy przechowuje archiwum Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, będące spadkobiercą dorobku Wytwórni Filmów Fabularnych. Jakość dźwięku jest wysoka.

Utwory o wpadających w ucho, sugestywnych melodiach noszą tytuły odcinków serialu i kolejne numery. Obok otwierającej każdy odcinek słynnej ballady, uwagę przyciąga piosenka "Wołam ciebie" skomponowana przez Wojciech Kilara zaśpiewana w filmie przez Hannę Skarżankę. Czar wspomnień unosi się nad tą muzyką.

Marek Dusza
GAD Records

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu