APPLE
iPod Nano G4

Bez udziału iPoda nie mogłoby się odbyć żadne poważne porównanie przenośnych odtwarzaczy. Wynalazek Apple stał się najbardziej rozpoznawalnym urządzeniem tego typu. Dla swojego właściciela iPod jest iPodem, a nie odtwarzaczem MP3.

iPod Nano w najnowszej odsłonie szczyci się indeksem G4 - jest już czwartą generacją jednego z najmniejszych iPodów. Jeszcze bardziej mikry jest Shuffle, ale to już konstrukcja z oczywistymi ograniczeniami, przede wszystkim bez wyświetlacza.

Nano z poprzedniej generacji w udany sposób łączył miniaturyzację z paletą najbardziej użytecznych funkcji. iPod Nano G4 to już nieco inny odtwarzacz: obudowa uległa wydłużeniu, urządzenie nie jest więc już tak małe, ale - obiektywnie mówiąclepiej leży w dłoni, z której "poprzednik" lubił się wyślizgiwać.

Perfekcyjnie wykonany iPod Nano jest wciąż bardzo seksowny, jego grubość to zaledwie 6 mm, krawędzie - obłe, aluminiowa obudowa wygląda jak monolit, nie ukazując śladów łączeń.

Dostępny jest aż w dziewięciu wersjach kolorystycznych. Największą funkcjonalną zaletą nowego Nano ma być spory, dwucalowy ekran, zapewniający wygodne oglądanie treści multimedialnych.

iPod Nano G4 radzi sobie z wejściowymi plikami o rozdzielczości nawet 640x480 punktów (sam ekran ma 320x240), bazującymi na algorytmie H.264 (jest także starszy MPEG4).

Podczas odtwarzania muzyki na wyświetlaczu prezentowane mogą być nie tylko informacje o ścieżkach, ale także okładki płyt. Nano kupimy w dwóch wersjach pojemności (wbudowana pamięć flash) - 8GB w cenie 630 zł, 16 GB kosztuje 800 zł.

Warto wspomnieć o sprawnej współpracy na linii odtwarzacz - słuchawki; chociaż inwestując w lepsze słuchawki, można osiągnąć znacznie więcej, to fabryczny komplet potrafi dać z siebie całkiem sporo. Trzeba się tylko przyzwyczaić do przygaszonych wysokich tonów, jak też umiarkowanej dynamiki, która jest wyraźnie lepsza w większych modelach Apple (np. Classic).

Radosław Łabanaowski

Może Cię zainteresować
APPLE testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu