AKG K845BT

AKG
K845BT

Słuchawki

K845BT występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - modnej białej i praktycznej czarnej. Jak widać na zdjęciu, do testu otrzymałem tę praktyczną.

Konstrukcja AKG K845BT jest prosta, ale i elegancka. Zastosowano dobre materiały, wszystkie elementy są idealnie spasowane. Muszle okrągłe, poduszki pokryto syntetyczną skórą, a przetworniki ukryto pod plastikową siatką i tkaniną. Na maskownicach nadrukowano duże litery L i P, co pozwala użytkownikowi na błyskawiczną orientację. Metalowy pałąk pokryto miękkim materiałem tylko na fragmencie stykającym się z głową.

Regulację zapewnia wysuwanie pałąka, na metalowej szynie naniesiono ponumerowane podziałki. Pomimo prostej budowy, słuchawki idealnie leżą na głowie, ale jeden element budzi moją wątpliwość: mocowanie muszli przygotowano na jednym plastikowym, dość cienkim wysięgniku.

Podczas normalnej eksploatacji nic się nie stanie, lecz wydaje się, że upadek czy przypadkowy nacisk może spowodować uszkodzenie słuchawek. Oczywiście nie robiłem takich prób, które mogłyby potwierdzić te obawy, więc niczego kategorycznie nie stwierdzam. AKG K845BT to konstrukcja zamknięta, nauszna, o typowej masie 290 g, z wyjątkowo dużymi, jak na wielkość muszli, 50-mm przetwornikami.

Na lewej muszli jest tylko gniazdo USB do ładowania, uzupełnione diodą informującą o tej czynności. Pozostałe elementy obsługi znalazły się na prawej części. Do włączania i parowania służy jeden przycisk, niebieska dioda w jasny i prosty sposób sygnalizuje wykonywaną operację.

Każda muszla jest przymocowana do pałąka za pomocą jednego, dość cienkiego, plastikowego elementu. To może być słaby punkt tej konstrukcji.

Każda muszla jest przymocowana do pałąka za pomocą jednego, dość cienkiego, plastikowego elementu. To może być słaby punkt tej konstrukcji.

Poza tym są jeszcze trzy przyciski zgrupowane w pasku; dwa z nich służą do zmiany poziomu głośności, trzeci do włączania i pauzowania muzyki oraz odbierania i kończenia rozmów telefonicznych. Funkcje działają pewnie. Bluetooth pracuje z przepustowością 3.0. Wewnętrzna bateria ładuje się przez 3 godziny, słuchawki sparowane w BT mogą pracować maksymalnie 8 godzin.

Zarówno na polskiej, jak i na oryginalnej stronie producenta znajduje się informacja, że K845BT są składane, co ma nawet swoją nazwę - 2D Axis. Nie udało mi się jednak ich w żaden sposób złożyć. Przejrzenie instrukcji prowadzi do wniosku, że składanie polega tylko na przekręceniu muszli o 90 stopni. W komplecie nie ma żadnego woreczka ani etui, jest przewód do ładowania oraz kabel z prostymi wtykami mini-jack 3,5 mm.

Odsłuch

Wybitnie neutralne i kulturalne brzmienie - to pierwsze wrażenie. Na początku odsłuchu nie mogłem wyłowić niczego charakterystycznego. Równocześnie dostrzegłem, że AKG są bardzo wygodne, niemal w ogóle nie czułem ich na głowie. Razem z tym brzmieniem to słuchawki zupełnie bezproblemowe.

Lubię wyraźną, ale zrównoważoną średnicę, bez podgrzewania i wyskoków, i właśnie taką dostałem z AKG K845BT. Dobra selektywność łączy się z porządkiem na scenie, przy czym muzycy nie siedzieli z całym swoim majdanem, jak to często w wypadku słuchawek bywa, w środku głowy. Bas jest proporcjonalny i czytelny, nie obciąża akcji; czasami brakowało mi mocnego tupnięcia.

W niewielkiej konstrukcji zastosowano duże (50-mm) przetworniki.

W niewielkiej konstrukcji zastosowano duże (50-mm) przetworniki.

Mając przedwzmacniacz słuchawkowy, choćby we wzmacniaczu, warto słuchać K845BT w wersji kablowej. Brzmienie otwiera się, buduje lepszą przestrzeń, góra gra bardziej soczyście, pojawiają się też głębsze uderzenia basu, chociaż wciąż jest to brzmienie zrównoważone, a nie spektakularne.

Grzegorz Rogóż

Parametry

AKG K845BT

 • Typ Zamknięte
 • Poduszka Wokółuszne
 • Masa 288
 • Impedancja (Ω)* 32
 • Pasmo przenoszenia (Hz) 20-20 000
 • Sterowanie (podst./MFI/Android) tak/tak/tak
 • * W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona

Podstawowe dane

Nasza ocena

 • Wykonanie: Niewydumane wzornictwo, skuteczna, prosta konstrukcja, duże (50-mm) przetworniki.
 • Funkcjonalność: Łatwa i skuteczna regulacja, bardzo wygodne wyściółki muszli oraz pałąk. Obsługa za pomocą prostych, "twardych" przycisków – w zasięgu tylko podstawowe opcje. Krótki czas pracy na baterii, brak futerału, nie składają się.
 • Brzmienie: Zrównoważone, zdyscyplinowane, z umiarem na skrajach pasma, ale z niezłą dynamiką i przestrzenią. Z kablem bardziej otwarte na górze, wciąż ostrożne na basie.
NAD Viso HP70

NAD
Viso HP70

Cena: 1 730 zł

KEF Space One Wireless

KEF
Space One Wireless

Cena: 1 730 zł

B&O PLAY H8i

B&O PLAY
H8i

Cena: 1 730 zł

SENNHEISER HD4.40BT

SENNHEISER
HD4.40BT

Cena: 440 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

SENNHEISER
HD820

SENNHEISER HD820

Minęła już niemal dekada od premiery modelu HD800, który był rozwinięciem słynnych HD600 (wciąż pozostających w ofercie!...