SAMSUNG
Level Over

Do testu dostarczono słuchawki w kolorze białym, z jasnobrązowym poszyciem pałąka i gąbek na muszelkach. W takim "mundurku" wyglądają nie tylko schludnie, ale wręcz ślicznie. Gdyby jednak komuś nie przypadły do gustu, dostępne są też wersje srebrna i czarna.

Nasza ocena

Wykonanie
Solidna i efektowna konstrukcja, mocne zawieszenie muszelek, stabilny i sztywny pałąk, starannie dobrane detale. Poszycie muszli i pałąka z bardzo delikatnego materiału.
Funkcjonalność
Świetne dopasowanie do uszu i głowy, niewielki, ale dostateczny zakres regulacji. Łatwy do opanowania panel dotykowy, banalna obsługa urządzenia zewnętrznego.
Brzmienie
Jasne, przestrzenne, selektywne, doskonale czytelne. W połączeniu kablowym nabiera gęstości i pokazuje lepszy bas.
Artykuł pochodzi z Audio

Samsung Level Over - budowa i akcesoria

Słuchawki Samsung Level Over sprawiają wrażenie wyrafinowanych, ale sama konstrukcja jest całkiem solidna, o czym świadczy też masa - prawie 360 g. Zewnętrzne części misek, wykonane z tworzywa sztucznego, zostały przymocowane do dużych osłon, które są integralnymi częściami pałąka.

Regulacja odbywa się poprzez wysuwanie metalowych prowadnic z wnętrza pałąka, dodatkowo muszle przechylają się lekko góra-dół i prawo-lewo, co wystarcza do dobrego dopasowania. Pokrycie poduszek przylegających do uszu jest bardzo delikatne.

Przetworniki są duże, 50-mm, a ich membrany wykonano z biocelulozy. O wrażenie ekskluzywności zadbano również szczegółami wykończeniowymi, takimi jak pikowanie poszycia pałąka czy metalowe wzmocnienia przy miejscach wysuwania prowadnic.

Samsung Level Over nie są składane, ale w komplecie jest sztywne etui do ich przenoszenia. Kabel ma 1,2 m długości i sterownik do obsługi najważniejszych funkcji urządzenia przenośnego. Oczywiście Level Over umożliwiają także rozmowy przez telefon. W komplecie jest jeszcze przewód do ładowania oraz adapter samolotowy.

Na obrzeżu prawej muszli są tylko dwa przyciski - sieciowy oraz ANC/BT. Funkcje podłączonego urządzenia są obsługiwane z panelu, do którego jest przymocowana prawa muszla.

Na obrzeżu prawej muszli są tylko dwa przyciski - sieciowy oraz ANC/BT. Funkcje podłączonego urządzenia są obsługiwane z panelu, do którego jest przymocowana prawa muszla.

Samsung Level Over - Bluetooth i obsługa

W transmisji BT wykorzystywany jest kodek aptX (przepustowość 3.0) i kilka profilów, takich jak A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) czy HFP (Hands Free Profile). Parowanie automatyczne nie zadziałało, ale po wywołaniu ręcznym odbyło się błyskawicznie. Samsung Level Over mają też system redukcji zakłóceń zewnętrznych (ANC).

Na pełne naładowanie baterii potrzeba 15 godzin. W trybie BT, ale bez ANC, słuchawki pracują 30 godzin; przy włączonym ANC - 15 godzin; z kolei uruchomienie ANC w trybie przewodowym zapewnia 25 godzin pracy. Przy podłączeniu kablem, bez ANC, pracują całkowicie pasywnie, ich czas pracy jest wówczas oczywiście nieograniczony.

Prawa osłona muszli zawiera panel dotykowy do sterowania muzyką i telefonem. Jak zwykle, trzeba nabrać wprawy. W osłonie lewej muszelki jest gniazdo do ładowania, a pod plastikiem została ukryta antena NFC (Near Field Contact).

Odsłuch

Samsung Level Over są perfekcyjne pod względem wygody użytkowania - ani za ciasne, ani za luźne. Na pierwszy ogień poszła transmisja BT. Przyszło mi do głowy, że jasne wykończenie Level Over sugeruje mi charakter brzmienia - wyraźnie rozjaśniony.

Chyba jednak nie… zjawisko jest obiektywne i jednoznaczne. Tym razem jednak rozjaśnienie nie wiąże się z ostrością i agresywnością, jestem nawet gotów nazwać ten dźwięk kulturalnym - nie neutralnym.

Odniosłem wrażenie, jakby poszczególne głosy i instrumenty były od siebie bardziej, niż zwykle, poodsuwane. Włączyłem więc nagrania z gęstszą fakturą - dalej to samo, informacje były czytelne i selektywne.

Wielokrotnie włączałem i wyłączałem ANC, dociekając wpływu systemu na brzmienie... Było naprawdę minimalne, jednak ANC wykonywał swoje podstawowe działanie - eliminację zewnętrznych zakłóceń - bardzo efektywnie.

W konfiguracji pasywnej otrzymujemy brzmienie bardziej gęste i potężniejsze. Bas wyłania się częściej, średnica jest bardziej mięsista - tutaj różnica jest zasadnicza.

Grzegorz Rogóż

Biało-brązowa wersja jest po prostu śliczna. Obszycia pałąka i gąbek zapewniają najwyższy komfort.

Biało-brązowa wersja jest po prostu śliczna. Obszycia pałąka i gąbek zapewniają najwyższy komfort.

Specyfikacja techniczna

SAMSUNG Level Over
Typ Zamknięte
Poduszka Wokółuszne
Masa 360
Impedancja (Ω) 41
Sterowanie (podst./MFI/Android) tak/tak/tak
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu