Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
 

SAMSUNG YA-SBR510

SAMSUNG YA-SBR510

Do czego to służy? Na pudełku i w instrukcji obsługi napisano Bluetooth Speaker, można więc sądzić, że służy ono do transmisji i odtwarzania sygnałów nadawanych w ten właśnie sposób. To prawda, ale YA-SBR510 ma interesujących opcji.

Urządzenie jest niewielkie, ma plastikową obudowę, trochę przypomina głośnik centralny. YA-SBR510 ustawia się w podobny sposób, poziomo, na podpórce będącej jego integralnym elementem. Podłączenia są bardzo proste - na tylnym panelu znajduje się miniaturowa zaślepka kryjąca kilka portów: zasilający (zasilacz jest zewnętrzny), cyfrowe wejście światłowodowe, port USB oraz trzyipółmilimetrowe gniazdo minijack.

Dwa ostatnie wejścia służą do podłączenia zewnętrznych, przenośnych odtwarzaczy MP3. Urządzenie jest dla wszystkich odtwarzaczy tak samo sprawiedliwe, ponieważ w ogóle nie wyświetla żadnych danych - zwyczajnie nie ma wyświetlacza.

Najbardziej wyrafinowanym sposobem jest sparowanie YA-SBR510 ze źródłem sygnału Bluetooth, wówczas transmisja muzycznych danych odbywa się bezprzewodowo. Sprawdziliśmy, tak zaplanowany system działa dobrze, również odległość jest imponująca, w normalnym domu spokojnie można odsunąć źródło od głośnika o dziesięć metrów, co zresztą deklaruje producent. Z przodu widzimy trzy niewielkie głośniki niskośredniotonowe oraz jeden wysokotonowy, ukryte pod plastikowo-materiałową maskownicą.

Pod tym zestawem jest "przycisk" do zmiany wejść, sygnalizator stanu, regulatory głośności, niebieska "fala" pulsująca podczas słuchania oraz czujnik obecności. Ten ostatni służy do uruchamiania urządzenia, gdy zostanie wykryty ruch i wyłączania, gdy słuchacz śpi (na szczęście ta opcja nie jest obowiązkowa, trzeba ją uruchomić). YA-SBR510 pracuje w dwóch trybach dźwiękowych hi-fi i quasi dookólny.

Odsłuch

Z tego dość dziwnego urządzenia wydobywa się całkiem sensowny dźwięk - z pewnością lepszy od brzmienia otrzymywanego z przeciętnych bumboksów. Bas nie jest promowany, dynamiki jednak nie brakuje. Czytelność sensu muzycznego przekazu jest oczywista, dźwięk nie jest zagmatwany, zamulony czy przeostrzony. Średnica jest zwarta, konkretna, podobnie góra, z wyczuwalną twardością i bez powietrza, co jednak spokojnie da się strawić. Włączenie opcji dookólnej daje "efekt", ale wprowadza bałagan.

SAMSUNG YA-SBR510

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Nie
  • Wejścia/wyjścia minijack, toslink / nie
  • USB Nie
  • Bluetooth tak

Zobacz też:

 
 

Podstawowe dane

  • 1 000 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Mała, lekka obudowa, głównym budulcem plastik, niewielkie głośniki.
  • Funkcjonalność: Urządzenie przeznaczone do współpracy z przenośnymi urządzeniami audio, również za pomocą transmisji Bluetooth.
  • Brzmienie: Zasadnicze, zwarte, spójne, bez finezji i bez komplikacji. Spełnia swoją rolę.
BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

 

 

PEACHTREE AUDIO Nova 150 V2

PEACHTREE AUDIO
Nova 150 V2

Nova to linia wzmacniaczy zintegrowanych, którą Peachtree Audio ma w ofercie od kilku lat, ale obydwa jej modele - Nova...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio