SAMSUNG YA-SBR510

SAMSUNG
YA-SBR510

Stacje dokujące

Do czego to służy? Na pudełku i w instrukcji obsługi napisano Bluetooth Speaker, można więc sądzić, że służy ono do transmisji i odtwarzania sygnałów nadawanych w ten właśnie sposób. To prawda, ale YA-SBR510 ma interesujących opcji.

Urządzenie jest niewielkie, ma plastikową obudowę, trochę przypomina głośnik centralny. YA-SBR510 ustawia się w podobny sposób, poziomo, na podpórce będącej jego integralnym elementem. Podłączenia są bardzo proste - na tylnym panelu znajduje się miniaturowa zaślepka kryjąca kilka portów: zasilający (zasilacz jest zewnętrzny), cyfrowe wejście światłowodowe, port USB oraz trzyipółmilimetrowe gniazdo minijack.

Dwa ostatnie wejścia służą do podłączenia zewnętrznych, przenośnych odtwarzaczy MP3. Urządzenie jest dla wszystkich odtwarzaczy tak samo sprawiedliwe, ponieważ w ogóle nie wyświetla żadnych danych - zwyczajnie nie ma wyświetlacza.

Najbardziej wyrafinowanym sposobem jest sparowanie YA-SBR510 ze źródłem sygnału Bluetooth, wówczas transmisja muzycznych danych odbywa się bezprzewodowo. Sprawdziliśmy, tak zaplanowany system działa dobrze, również odległość jest imponująca, w normalnym domu spokojnie można odsunąć źródło od głośnika o dziesięć metrów, co zresztą deklaruje producent. Z przodu widzimy trzy niewielkie głośniki niskośredniotonowe oraz jeden wysokotonowy, ukryte pod plastikowo-materiałową maskownicą.

Pod tym zestawem jest "przycisk" do zmiany wejść, sygnalizator stanu, regulatory głośności, niebieska "fala" pulsująca podczas słuchania oraz czujnik obecności. Ten ostatni służy do uruchamiania urządzenia, gdy zostanie wykryty ruch i wyłączania, gdy słuchacz śpi (na szczęście ta opcja nie jest obowiązkowa, trzeba ją uruchomić). YA-SBR510 pracuje w dwóch trybach dźwiękowych hi-fi i quasi dookólny.

Odsłuch

Z tego dość dziwnego urządzenia wydobywa się całkiem sensowny dźwięk - z pewnością lepszy od brzmienia otrzymywanego z przeciętnych bumboksów. Bas nie jest promowany, dynamiki jednak nie brakuje. Czytelność sensu muzycznego przekazu jest oczywista, dźwięk nie jest zagmatwany, zamulony czy przeostrzony. Średnica jest zwarta, konkretna, podobnie góra, z wyczuwalną twardością i bez powietrza, co jednak spokojnie da się strawić. Włączenie opcji dookólnej daje "efekt", ale wprowadza bałagan.

Parametry

SAMSUNG YA-SBR510

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Nie
  • Wejścia/wyjścia minijack, toslink / nie
  • USB Nie
  • Bluetooth tak

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Mała, lekka obudowa, głównym budulcem plastik, niewielkie głośniki.
  • Funkcjonalność: Urządzenie przeznaczone do współpracy z przenośnymi urządzeniami audio, również za pomocą transmisji Bluetooth.
  • Brzmienie: Zasadnicze, zwarte, spójne, bez finezji i bez komplikacji. Spełnia swoją rolę.

Artukuł pochodzi z

BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio