JBL On Time Micro

JBL
On Time Micro

Stacje dokujące

Nic, co można zadokować, nie jest nam obce - tak brzmi obecne credo JBL-a, więc jakikolwiek systemów i stacji dokujących bez udziału tej firmy nieporozumieniem. JBL jako jeden z pierwszych producentów dostrzegł tu potencjał, zajął tematem z rozmachem, i dzisiaj może pochwalić się nieporównywalną z nikim innym ofertą.

Przeglądając katalog JBL-a, w którym rozdzielono stacje dokujące dla iPodów, specjalne modele dla telefonów iPhone a nawet ofertę dla konkurencyjnych urządzeń Walkman Sony, można odnieść wrażenie, że ludzie JBL-a potrafią zadokować (niemal) wszystko. Wybór reprezentacyjnego modelu nie był tu sprawą prostą, trzeba byłoby poświęcić ogromny wstęp, aby choć przybliżyć spektrum oferty firmy w zakresie iPodów.

Stacje JBL-a są nie tylko bardzo popularne, ale i wyjątkowe z racji kształtów. JBL On Time Micro to, jak nazwa wskazuje, model kompaktowy o rozmiarach, które pozwolą ustawić go nie tylko na każdym biurku, ale i na każdej szafce nocnej. Tam będzie spisywał się zresztą znakomicie, gdyż oprócz kompletu bazowych funkcji znanych z innych urządzeń wyposażono go także w mocno rozbudowany moduł budzika.

Urządzenie ma formę półkuli ze ściętą przednią częścią, w której zatopiono moduł dokujący wraz ze sterowaniem. Cała reszta pokryta jest srebrną, perforowaną blachą. Elementy takiego wzornictwa nie są w przypadku JBL-a zaskoczeniem, firma stosuje je w różnych formach w wielu tego typu urządzeniach - zawsze ze znakomitym rezultatem. Obok gniazda dla iPoda znajdują się dwa główne przyciski odpowiedzialne za regulację głośności.

Całą resztę obsłużymy klawiszami z przodu, wśród których znalazł się także znamienny dla wszystkich budzików duży przycisk o szczególnych wymaganiach wytrzymałościowych. To nim trzeba rannemu intruzowi "dać w łeb".

JBL On Time Micro może pochwalić się ogromnym - jak na stację dokującą - wyświetlaczem, który musi tutaj spełniać rolę zegara. Umieszczone głośniki to 45-mm metalowe szerokopasmowce, zasilane ze wzmacniacza o mocy 2 xradiowy dla fal AM i FM. Można również podłączyć zewnętrzne analogowe źródło dźwięku, np. odtwarzacz empetrójek firmy innej niż Apple.

Z tyłu obudowy są dwa gniazda antenowe, wejście analogowe mini-jack oraz konektor dla zasilacza. Zaglądając pod spód obudowy dostrzeżemy panel, pod którym mieszczą się trzy baterie typu AAA, służące do podtrzymania pamięci dla wszystkich ustawień w przypadku awarii głównego zasilania. Do urządzenia dołączony jest także maleńki, płaski pilot zdalnego sterowania.

Brzmienie

Niewielkie rozmiary oraz pełen krzywizn kształt urządzenia utrudniają instalację głośników o znacznych średnicach. Szerokopasmowe przetworniki JBL-a mają niecałe 5 cm i mogą budzić obawy o brzmienie znane z kuchennego radyjka. Dźwięk wydobywający się z tego maleństwa jest jednak zaskakująco kompletny, zwłaszcza gdy dodatkowo zdamy sobie sprawę z jego niskiej ceny.

System gra przede wszystkim ładnie sklejonymi ze sobą średnicą i górą pasma, w których dominuje wyrazistość, umiarkowana ilość ciepła, ale przede wszystkim - emocje. Dodatkowo niższy środek jest dość mocny. JBL nie próbował na siłę wyciągnąć z JBL On Time Micro tego, z czym przy tak małym urządzeniu mógłby być problem - nie ma więc podkręcenia basu, ale nie ma też szybkiej kompresji. Gdy tylko nie będziemy zmuszali go do zbyt dużego wysiłku, system odwdzięczy się lekkością i swobodą.

Parametry

JBL On Time Micro

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Nie
  • USB Tak
  • Bluetooth nie

Podstawowe dane

  • 850 zł

Nasza ocena

  • Wykonanie: Ładne połączenie metalu i plastiku w małej, efektownej obudowie, dwa głośniki szerokopasmowe.
  • Funkcjonalność: Rozbudowane tryby budzenia, obszerny wyświetlacz, tuner AM/FM, wejście analogowe.
  • Brzmienie: Lekki, swobodny i przejrzysty dźwięk bez sztucznego uwypuklania niższych podzakresów.

Artukuł pochodzi z

BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

POLK AUDIO
Signa S1

POLK AUDIO Signa S1

Soundbary stały się jedną z najważniejszych kategorii sprzętu A/V. Zdobyły w kinie domowym większą popularność niż wielo...

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio