JBL On Time Micro

JBL
On Time Micro

Stacje dokujące

Nic, co można zadokować, nie jest nam obce - tak brzmi obecne credo JBL-a, więc jakikolwiek systemów i stacji dokujących bez udziału tej firmy nieporozumieniem. JBL jako jeden z pierwszych producentów dostrzegł tu potencjał, zajął tematem z rozmachem, i dzisiaj może pochwalić się nieporównywalną z nikim innym ofertą.

Przeglądając katalog JBL-a, w którym rozdzielono stacje dokujące dla iPodów, specjalne modele dla telefonów iPhone a nawet ofertę dla konkurencyjnych urządzeń Walkman Sony, można odnieść wrażenie, że ludzie JBL-a potrafią zadokować (niemal) wszystko. Wybór reprezentacyjnego modelu nie był tu sprawą prostą, trzeba byłoby poświęcić ogromny wstęp, aby choć przybliżyć spektrum oferty firmy w zakresie iPodów.

Stacje JBL-a są nie tylko bardzo popularne, ale i wyjątkowe z racji kształtów. JBL On Time Micro to, jak nazwa wskazuje, model kompaktowy o rozmiarach, które pozwolą ustawić go nie tylko na każdym biurku, ale i na każdej szafce nocnej. Tam będzie spisywał się zresztą znakomicie, gdyż oprócz kompletu bazowych funkcji znanych z innych urządzeń wyposażono go także w mocno rozbudowany moduł budzika.

Urządzenie ma formę półkuli ze ściętą przednią częścią, w której zatopiono moduł dokujący wraz ze sterowaniem. Cała reszta pokryta jest srebrną, perforowaną blachą. Elementy takiego wzornictwa nie są w przypadku JBL-a zaskoczeniem, firma stosuje je w różnych formach w wielu tego typu urządzeniach - zawsze ze znakomitym rezultatem. Obok gniazda dla iPoda znajdują się dwa główne przyciski odpowiedzialne za regulację głośności.

Całą resztę obsłużymy klawiszami z przodu, wśród których znalazł się także znamienny dla wszystkich budzików duży przycisk o szczególnych wymaganiach wytrzymałościowych. To nim trzeba rannemu intruzowi "dać w łeb".

JBL On Time Micro może pochwalić się ogromnym - jak na stację dokującą - wyświetlaczem, który musi tutaj spełniać rolę zegara. Umieszczone głośniki to 45-mm metalowe szerokopasmowce, zasilane ze wzmacniacza o mocy 2 xradiowy dla fal AM i FM. Można również podłączyć zewnętrzne analogowe źródło dźwięku, np. odtwarzacz empetrójek firmy innej niż Apple.

Z tyłu obudowy są dwa gniazda antenowe, wejście analogowe mini-jack oraz konektor dla zasilacza. Zaglądając pod spód obudowy dostrzeżemy panel, pod którym mieszczą się trzy baterie typu AAA, służące do podtrzymania pamięci dla wszystkich ustawień w przypadku awarii głównego zasilania. Do urządzenia dołączony jest także maleńki, płaski pilot zdalnego sterowania.

Brzmienie

Niewielkie rozmiary oraz pełen krzywizn kształt urządzenia utrudniają instalację głośników o znacznych średnicach. Szerokopasmowe przetworniki JBL-a mają niecałe 5 cm i mogą budzić obawy o brzmienie znane z kuchennego radyjka. Dźwięk wydobywający się z tego maleństwa jest jednak zaskakująco kompletny, zwłaszcza gdy dodatkowo zdamy sobie sprawę z jego niskiej ceny.

System gra przede wszystkim ładnie sklejonymi ze sobą średnicą i górą pasma, w których dominuje wyrazistość, umiarkowana ilość ciepła, ale przede wszystkim - emocje. Dodatkowo niższy środek jest dość mocny. JBL nie próbował na siłę wyciągnąć z JBL On Time Micro tego, z czym przy tak małym urządzeniu mógłby być problem - nie ma więc podkręcenia basu, ale nie ma też szybkiej kompresji. Gdy tylko nie będziemy zmuszali go do zbyt dużego wysiłku, system odwdzięczy się lekkością i swobodą.

Parametry

JBL On Time Micro

  • Produkowany Tak
  • Stacja dokująca dla iPoda Nie
  • USB Tak
  • Bluetooth nie

Podstawowe dane

Nasza ocena

  • Wykonanie: Ładne połączenie metalu i plastiku w małej, efektownej obudowie, dwa głośniki szerokopasmowe.
  • Funkcjonalność: Rozbudowane tryby budzenia, obszerny wyświetlacz, tuner AM/FM, wejście analogowe.
  • Brzmienie: Lekki, swobodny i przejrzysty dźwięk bez sztucznego uwypuklania niższych podzakresów.
BOWERS & WILKINS Z2

BOWERS & WILKINS
Z2

Cena: 1 800 zł

DENON DSD500 Cocoon Home

DENON
DSD500 Cocoon Home

Cena: 2 200 zł

JBL OnBeat Venue

JBL
OnBeat Venue

Cena: 900 zł

MARANTZ MS7000 Consolette

MARANTZ
MS7000 Consolette

Cena: 3 500 zł

Zobacz także
Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj