Gramofon Teac TN-180BT

06 lipca 2018 Sprzęt

TEAC poszerza swoją ofertę gramofonów o nowy model oznaczony symbolem TN-180BT. Urządzenie oferuje łączność Bluetooth i może współpracować z urządzeniami pracującymi z wykorzystaniem tej technologii, ale też dowolnym typem wzmacniacza i głośnikami aktywnymi.

Przycisk do parowania gramofonu z urządzeniami Bluetooth jest umieszczony w pobliżu podstawy ramienia, a specjalna dioda informuje o nawiązaniu bezprzewodowego połączenia. Zasięg połączenia Bluetooth wynosi ok. 10 m.

Tradycjonaliści z pewnością będą jednak chcieli podłączyd gramofon do systemu audio. I tu kolejna zaleta - urządzenie jest wyposażone w przedwzmacniacz gramofonowy, który umożliwia podłączenie TN-180BT do dowolnego wzmacniacza, nawet takiego, który nie ma specjalnego wejścia Phono. Na tylnej ściance gramofonu znajduje się przełącznik umożliwiający wybór trybu pracy, aby dźwięk omijał wbudowany przedwzmacniacz lub był przesyłany za jego pośrednictwem.

TEAC oparł konstrukcję na podstawie wykonanej z MDF-u o wysokiej gęstości. Wykonana z jednego kawałka obudowa minimalizuje wibracje i rezonans, zwiększając tym samym czystość dźwięku. Na podstawie projektanci umieścili proste, statycznie zbalansowane ramię, na którego końcu jest umieszczona główka z zamocowaną wkładką MM.

Czytaj równej testy gramofonów Teac

Gramofon Teac TN-180BT

Gramofon Teac TN-180BT 

TEAC TN-180BT  może pracować z jedną z trzech prędkości (33/45/78 obr./min.), umożliwiając odtworzenie każdego rodzaju płyty dostępnego na rynku, i zapewnia stosunek sygnału do szumu na poziomie przekraczającym 64 dB (A-ważony, 20 kHz, LPF).

Talerz jest wprawiany w ruch poprzez silnik DC o wysokim momencie obrotowym, a napęd przenoszony za pomocą paska. Precyzyjna oś ze stali nierdzewnej i wytrzymałe mosiężne łożysko pomagają utrzymywać precyzję prędkości obrotowej. Łatwość obsługi zwiększa funkcja Auto-return, dzięki której ramię samoczynnie powraca do pozycji spoczynkowej po zakończeniu odtwarzania płyty.

Gramofon jest dostarczany wraz z pokrywą przeciwpyłową i gumową matą, która po ułożeniu na talerzu tłumi ewentualne drgania powstające podczas odtwarzania dźwięku.

Gramofon TEAC TN-180BT zadebiutuje na polskim rynku w lipcu br. i będzie dostępny w trzech wersjach wykończenia: białej, czarnej oraz drewno wiśniowe. Nominalną cenę urządzenia poznamy w chwili wprowadzania produktu do sprzedaży, ale już teraz wiadomo, że nie przekroczy ona 1000 zł.

Gramofon Teac TN-180BT - tylna ścianka

Gramofon Teac TN-180BT - tylna ścianka

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
TEAC testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu