Sonoro Prestige: System audio 2.1

26 listopada 2018 Sprzęt

Prestige jest nowym zaawansowanym systemem audio z serii Smart Line, który wyszedł spod skrzydeł Sonoro. Jest następcą modelu Stereo i pojawił się w sprzedaży w cenie 3599 zł.

Sonoro Prestige ma wbudowany napęd CD, radio analogowe FM i cyfrowe DAB+, a także radio internetowe. Oferuje funkcje multiroom i dostęp do serwisu Spotify Connect. Wśród przydatnych funkcji znalazły się ponadto łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX, złącze optyczne oraz dwukierunkowy Bluetooth.

System audio Sonoro Prestige - głośniki i sterowanie

Od strony technicznej Prestige jest dwudrożnym systemem audio z wbudowanym subwooferem (102 cm) i dwoma współosiowymi głośnikami, które tworzą dwa 76-milimetrowe przetworniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 19 mm. Sygnał muzyczny jest obsługiwany przez najnowszej generacji cyfrowy procesor dźwięku (DSP). Wbudowany korektor umożliwia niezależną regulację basu i sopranów. W dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomagają również funkcja dźwięku 3D i filtr loudness.

Obsługę systemu Sonoro Prestige ułatwiają przyciski znajdujące się na przedniej ściance urządzenia, a także pilot zdalnego sterowania. Do sterowania Prestigem można wykorzystać również smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Sonoro. Dzięki temu można w łatwy sposób rozpocząć odtwarzanie muzyki ze smartfona, płyty CD, USB, radia oraz zewnętrznych źródeł i w razie potrzeby wygodnie przesyłać strumieniowo dźwięk do innych systemów muzycznych Sonoro z serii Smart Line.

Czytaj również test systemu Sonoro Meisterstuck

Sonoro Prestige: System audio 2.1

System audio Sonoro Prestige - multiroom i radio

Wbudowana funkcja multiroom pozwala połączyć bezprzewodowo do 16 urządzeń z serii Smart Line, umożliwiając wypełnienie muzyką całego domu. System umożliwia połączenie do pięciu urządzeń w jedną grupę i sterowanie nią z poziomu aplikacji.

Oprócz radia FM dostęp do wielu stacji radiowych zapewnia także cyfrowy tuner DAB+, gwarantujący wysokiej jakości dźwięk. Towarzyszące informacje o programie i dodatkowe treści są wyświetlane na czytelnym, 2,8-calowym kolorowym wyświetlaczu ze zintegrowanym filtrem polaryzacyjnym i wbudowanym czujnikiem światła, dzięki któremu automatycznie dopasowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.

Wbudowane radio internetowe zapewnia ponadto dostęp do ponad 25 tys. stacji radiowych i podcastów z całego świata. Cztery w pełni programowalne przyciski wbudowane w Prestige i poręczny pilot zdalnego sterowania ułatwiają korzystanie z ulubionych stacji radiowych.

Sonoro Prestige: System audio 2.1

System Sonoro Prestige - właściwości sieciowe i złącza

System Sonoro Prestige jest kompatybilny z serwisem muzycznym Spotify (Spotify Connect). Do zarządzania odtwarzaniem muzyki z sieci służy bezpłatna aplikacja. Dzięki temu udogodnieniu zyskujemy dostęp do milionów utworów zgromadzonych w bibliotece Spotify, a także może zapisać w urządzeniu do 10 list odtwarzania, wywoływanych również za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Wysoką jakość dźwięku podczas bezprzewodowego odtwarzania muzyki (Bluetooth) gwarantuje kodek Qualcomm aptX. Funkcjonalność urządzenia rozszerza dwukierunkowy Bluetooth, umożliwiający przesyłanie dźwięku z Prestige, np. do słuchawek bezprzewodowych.

System Sonoro Prestige jest wyposażony także w optyczne wejście cyfrowe. Są wejścia i wyjścia RCA lub mini-jack 3,5 mm. Na tylnej ściance jest umieszczony port USB, który umożliwia odtwarzanie muzyki, lecz także doładowuje podłączony smartfon, tablet lub inne urządzenie mobilne. Na przednim panelu gniazdo znajduje się gniazdo słuchawkowe.

Sonoro Prestige: System audio 2.1 - tylna ścianka

System ma wymiary 450 x 135 x 240 mm (SxWxG) i waży 7,2 kg system muzyczny z łatwością wpisuje się w niemal dowolną przestrzeń pomieszczenia. W dopasowaniu urządzenia do wystroju wnętrza pomagają trzy dostępne wersje kolorystyczne: biała, czarna i srebrna.

Źródło: Audio Klan

SONORO testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu