Nowe systemy audio Sonoro: Quobo i Easy

07 marca 2019 Sprzęt

Na polskim rynku zadebiutowały Easy i Qubo – dwa najnowsze systemy audio marki Sonoro. Obydwa są wyposażone w nastrojowe oświetlenie LED.

Sonoro Qubo

Sonoro Qubo jest wyposażony w układ nagłośnieniowy emitujący dookólny dźwięk (360 stopni). Jego obudowa skrywa radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz odtwarzacz płyt CD. Urządzenie oferuje łączność bezprzewodową Bluetooth i ma wbudowane złącza: wejście Aux oraz port USB.

Sonoro Qubo ma nam także pomóc w odprężeniu się po całym dniu pracy - ma specjalnie wgrane dźwięki natury oraz programy do relaksu i medytacji. Jego wyświetlacz automatycznie dostosowuje też swoją jasność do warunków oświetleniowych otoczenia i zapewnia dyskretne podświetlenie w nocy. Qubo można także wzbogacić o opcjonalny moduł ściemniający sonoroLIGHT.

Czytaj również test minisystemu Sonoro Meisterstück

System audio Sonoro Qubo

Odtwarzanie dźwięku (tyczy się to obu urządzeń) projektanci powierzyli 76-milimetrowemu przetwornikowi szerokopasmowemu współpracującemu z układem bas-refleks. W dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomaga wbudowany korektor z regulacją basu i sopranów.

Wygodę obsługi zwiększają funkcja automatycznego strojenia stacji radiowych i możliwość przypisania sześciu stacji (w przypadku modelu Easy pięć) do przycisków szybkiego wyboru. Do dyspozycji mamy też zegar z datownikiem oraz wbudowany budzik.

System audio Sonoro Qubo

Sonoro Easy

Sonoro Easy to ten mniejszy z dwóch debiutujących urządzeń. Jest wyposażony w radio analogowe FM i cyfrowe DAB+ oraz moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Pozwala przy tym podłączyć poprzez port Aux lub USB zewnętrzne źródło dźwięku, np. odtwarzacz MP3, tablet lub smartfon. Wykorzystując USB można również doładowywać akumulator podłączonego urządzenia.

System audio Sonoro Easy

Obydwa modele Sonoro zostały zaprojektowane i wyprodukowane są w Niemczech.

Sonoro Easy i Qubo już są dostępne w sprzedaży. Cena mniejszego Easy wynosi 999 zł, zaś Qubo 1599 zł.

Źródło: Audio Klan

SONORO testy
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista październik 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu