Wejście MM pozwala podłączyć do niego np. gramofon, a port USB umożliwia odtwarzanie muzyki i dodatkowo oferuje funkcję ładowania zewnętrznych urządzeń. Maestro obsługuje również usługi przesyłania strumieniowego Spotify Connect, Tidal, Napster, Amazon Music, Qobuz i Deezer, którymi można zarządzać z poziomu smartfona.
Czytaj również test minisystemu Sonoro Meisterstück
Urządzenie jest wyposażone w pojedyncze złącza: optyczne, koncentryczne, wejście Aux (3,5 mm mini-jack), pozłacane wejście liniowe RCA, pozłacane wyjście przedwzmacniacza (RCA) do podłączenia np. subwoofera, a także pozłacane terminale głośnikowe do obsługi zewnętrznych głośników o impedancji mieszczącej się w zakresie 4 – 16 Ω.
Brzmienie Sonoro Maestro można modyfikować za pomocą regulatora tonów wysokich i niskich oraz głośności. Moc głośników podłączonych do niego jesteśmy w stanie indywidualnie konfigurować. Aby zminimalizować wpływ akustyki pomieszczenia na charakter brzmienia urządzenie Sonoro można w bardzo łatwy sposób skalibrować indywidualnie dla pomieszczenia i głośników korzystając z aplikacji do korekcji pomieszczenia Maestro.
Czytaj również:
System muzyczny Sonoro Elite
Systemy audio Sonoro: Quobo i Easy
Sonoro Maestro ma ręcznie wycinaną drewnianą obudowę, wykończoną lakierem fortepianowym. Urządzenie dostępne jest w kolorach czarnym i białym. Przyciski na przednim panelu i przyciski sterujące w całości wykonane są z metalu. Ładnie prezentuje się również kolorowy wyświetlacz, który automatycznie dostosowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu.
Do Maestro można podłączyć słuchawki – w tradycyjny przewodowy sposób za pomocą wejścia umieszczonego na przednim panelu - lub bezprzewodowo dzięki dwukierunkowej łączności Bluetooth. Obsługę urządzenia umożliwiają przyciski znajdujące się na obudowie Maestro, dostarczany wraz z nim pilot zdalnego sterowania oraz aplikacja UNDOK dostępna na smartfony.
Sonoro Maestro będzie dostępny w sprzedaży na przełomie stycznia i lutego 2020 r.
Źródło: Audio Klan