Gramofon Cambridge Audio Alva TT

28 stycznia 2019 Sprzęt

Wspaniały debiut - Cambridge Audio wkracza na rynek gramofonów analogowych z wyjątkową konstrukcją, łączącą cechy audifilskie (np. napęd bezpośredni) i nowoczesne wyposażenie (np. moduł Bluetooth aptX HD).

Gramofon Cambridge Audio Alva TT uzupełnia linię Edge. To pierwszy znany nam model wyposażony w system Bluetooth aptX HD. Na rynku są już wprawdzie modele z transmisją Bluetooth, ale kodowanie aptX HD to w przypadku gramofonów rarytas. Teoretyczna zgodność ze strumieniowaniem 24 bit/48 kHz i znacznie wyższa (w porównaniu do bazowego aptX) przepustowość jest w kontekście oczekiwań wobec brzmienia "analogu" nie do przecenienia. Aby to wykorzystać, trzeba mieć odpowiednie słuchawki, ale ich wybór systematycznie się powiększa.

W takiej sytuacji gramofon Cambridge Audio Alva TT ma także zintegrowany przedwzmacniacz, a ponadto analogowe wyjścia, więc gramofon podłączymy wprost do wejścia liniowego wzmacniacza zintegrowanego. Do wyróżników należy też napęd bezpośredni, a fundamentem solidnej konstrukcji jest aluminiowa obudowa. W zestawie znajduje się wkładka MC (fi rmowana przez CA), a produkcja gramofonu odbywa się w całości w macierzystej fabryce firmy. Nie jest to więc "gotowiec" kupiony od poddostawcy.

Czytaj również testy z kategorii: Gramofony

CAMBRIDGE AUDIO testy
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu