Odtwarzacz strumieniowy NuPrime Omnia WR-1

20 grudnia 2019 Sprzęt

Omnia WR-1 to nowy odtwarzacz strumieniowy, który zasilił portfolio NuPrime. Urządzenie łączy funkcje odtwarzacza strumieniowego, odtwarzacza sieciowego oraz przetwornika DAC, dzięki czemu ma stanowić podstawowe źródło sygnału audio w nowoczesnym zestawie stereo.

NuPrime Omnia WR-1 może pracować w 8-strefowej instalacji multiroom zarządzanej prostą aplikacją na systemy Android lub iOS. Obsługuje serwisy streamingowe Spotify, Tidal i Qobuz, a także odtwarza radio internetowe.

Dzięki UPnP NuPrime pozwala w prosty sposób przesyłać utwory z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Jest wyposażony w AirPlay, co umożliwia bezprzewodowe przesyłanie utworów. Bluetooth też oczywiście jest.

Czytaj również testy urządzeń NuPrime

Odtwarzacz strumieniowy NuPrime Omnia WR-1 - front

NuPrime Omnia WR-1 jest wyposażony w wejście optyczne, które umożliwia podłączenie telewizora lub odtwarzacza. Możliwe jest także podłączenie pendrive`a o pojemności do 32GB. Na pokładzie jest też wyjście koaksjalne, które umożliwia przesłanie sygnału cyfrowego do zewnętrznego przetwornika DAC. Wyjście analogowe obsługuje złącze 2xRCA. Łączność z internetem możliwa jest poprzez połączenie bezprzewodowe (Wi-Fi) oraz przewodowe ethernet.

Odtwarzacz NuPrime Omnia WR-1 może stać się częścią systemu multiroom. Producent zapewnia obsługę do 8 stref. Wbudowany przetwornik DAC zapewnia obsługę plików PCM w rozdzielczości 24-bit/192kHz. Dostępnych jest kilka trybów equalizera: Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop i Classic.

Odtwarzacz strumieniowy NuPrime Omnia WR-1 - złącza

Obudowę WR-1 wykonano z metalu, co zapewnia dużo lepszą ochronę przed zewnętrznymi falami elektromagnetycznymi oraz stabilność całego urządzenia. Całości dopełnia klasyczny pilot. Sterowanie odtwarzaczem odbywa się ponadto za pomocą aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android, a w przyszłości także iOS.

Aplikację można pobrać z Google Store, dla iOS użyć dowolnej aplikacji dla urządzeń z technologią LinkPlay

Uwagi techniczne: bezprzewodowy multiroom ogranicza jakość plików do 16/44. W celu podłączenia do sieci Wi-Fi należy wybrać metodę enkrypcji WPA - WR1 nie zadziała z WPA2.

Źródło: Rafko

Może Cię zainteresować
NUPRIME testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu