Telewizory Samsung z trybem Filmmaker

29 stycznia 2020 Sprzęt

Jakiś czas temu pisaliśmy o nowych telewizorach, jakie Samsung pokazał na CES 2020. W zapowiadanych modelach UHD 4K, począwszy od serii TU7000, pojawi się tryb Filmmaker. Obok trybu Inteligentnego i trybów predefiniowanych to kolejna możliwość dopasowania parametrów obrazu dostępna w telewizorach Samsung.

Może Cię zainteresować

Tryb Filmmaker powstał w wyniku współpracy organizacji UHD Alliance z szeroko rozumianą branżą filmową. Dzięki niemu mamy móc zobaczyć filmy oczami ich twórców – zgodnie z ich wizją, bez upiększaczy, dodatkowych funkcji i technologii, których celem jest optymalizacja jakości obrazu i poprawa wrażeń wizualnych.

Czytaj również: Telewizory Samsung na CES 2020

Jak to działa? Każdej klatce filmowej towarzyszy informacja o tym, jak ma być wyświetlana. Gdy telewizor wykryje, że w opisie filmu znajdują się informacja charakterystyczna dla trybu Filmmaker, zostaną wyłączone wszystkie inne tryby poprawy jakości obrazu.

W telewizorach Samsung, przy pierwszym uruchomieniu takiej treści, widzowie otrzymają wyświetlony na ekranie komunikat, który pozwoli aktywować tryb Filmmaker. W praktyce jest to dodatkowy tryb wyświetlania, który dostępny będzie dla zgodnego contentu.

Czytaj również: Telewizor Samsung QLED 8K

Telewizory Samsung z obrazem dopasowanym do widza

Telewizory Samsung oferują różne tryby wyświetlania obrazu, a widzowie mogą dopasować ustawienia do swoich preferencji. Do wyboru są podstawowe tryby predefiniowane: Dynamiczny, Standard, Naturalny oraz Film, ale można także modyfikować poszczególne parametry i tworzyć swoje własne ustawienia.

Przydatną opcją jest także Tryb Inteligentny. W tym przypadku telewizor automatycznie dopasowuje poziom jasności i emisję dźwięku do warunków w pomieszczeniu. Zasugeruje także najlepsze ustawienia dźwięku dla oglądanej treści. W praktyce dialogi w programach informacyjnych będę bardziej wyraziste, podobnie jak głos wokalisty podczas transmisji koncertu.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu