System bezprzewodowy REL AirShip

16 marca 2020 Sprzęt

Nowy REL AirShip wykorzystuje częstotliwość 5,8 GHz, dzięki której inżynierowie marki stworzyli szybsze i bardziej transparentne dla audio połączenie bez bezprzewodow. Teraz subwoofer może stać w dowolnym miejscu - pod szklaną ścianą, w odległych rogach czy na eksponowanych miejscach.

Może Cię zainteresować

Pozwala to na równoczesne połączenie sygnału wysokiego poziomu i niskiego poziomu dla kina. Dzięki temu korzystając z systemu REL AirShip, nie trzeba przełączać subwoofera, przechodząc z systemu stereo do kina i z powrotem.

System wysokiego poziomu zaprojektowano tak, żeby korzystać z sygnału wyjściowego z zacisków głośnikowych wzmacniacza stereo. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że subwoofer dostaje taki sam sygnał co kolumna głośnikowa.

Charakter basu pozostaje ten sam, a w efekcie bezbłędnie można zintegrować subwoofer z systemem stereo wysokiej jakości. Wraz z szybkimi i neutralnymi filtrami wejściowymi Filter Circuits powstaje połączenie systemu basowego z głównymi kolumnami.

Czytaj również testy z kategorii: Subwoofery

Systemy kina domowego najwyższej klasy wykorzystają wejście .1/LFE, które posiada swój własny kanał w łączności bezprzewodowej. Pozwala to na przesyłanie sygnału z maksymalną dynamiką i detalicznością, tak aby system kinowy brzmiał z odpowiednią masą i siłą. System REL AirShip przesyła oba te sygnały na raz.

Sygnał wysokiego poziomu z kolumn pozwala subwooferowi dopełnić ludzkie głosy i odczucie przestrzeni, podczas gdy sygnał niskiego poziomu .1/LFE transportuje najniższe i najsilniejsze fragmenty.

Jak to wszystko działa? Wystarczy wpiąć oba moduły w przeciągu kilku sekund od siebie i wcisnąć przycisk. REL AirShip standardowo sparuje się w ciągu 5 sekund.

Źródło: Voice

REL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu