Hegel H95 - debiut nowej konstrukcji

20 sierpnia 2020 Sprzęt

Wprowadzony trzy lata temu do sprzedaży Hegel H90 stanowił dla firmy duży krok naprzód, teraz Hegel anonsuje kolejny model. Wkrótce wzmacniacz zostanie zastąpiony przez debiutującą konstrukcję - Hegel H95.

Hegel H90 był i nadal jest świetnym wzmacniaczem, jednak jego możliwości cyfrowe oraz transmisji strumieniowej powoli stają się niewystarczające. Od czasu jego debiutu firma zaprojektowała modele H190 i H120. Oba oferują zarówno Spotify Connect, jak i dużo stabilniejsze połączenie UPnP, a także nadchodzące aktualizacje, dzięki czemu są kompatybilne z AirPlay 2. Za pośrednictwem H95 Hegel chciał nam dać niektóre z tych samych funkcji, ale w jeszcze niższej cenie.

Hegel H95 - funkcje

W nowym modelu zrezygnowano z części rozwiązań, jakie zostały zastosowane w H120 i H190. Hegel H95 nie otrzyma kontrolera IP i Controll4, a także nie będzie go można zaktualizować do końcowego punktu dostępowego Roon. W zamian znacząco została ulepszona jakość wbudowanego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Czytaj również testy wzmacniaczy stereo Hegel

Hegel H95 - front

Hegel H95 ma takie samo menu jak jego więksi bracia. Oznacza to możliwość zaktualizowania oprogramowania poprzez Internet i przy wykorzystaniu ekranowego menu. Adres IP i informacje odczyta się też wprost z poziomu menu. Wszystkie wejścia są indywidualnie konfigurowalne, dzięki czemu można je ustawić jako wejście bypass kina domowego.

Hegel pozwala też na indywidualne ustawienie maksymalnego poziomu głośności dla wyjścia słuchawkowego i wyjścia głośnikowego, ale też głośności początkowej podczas włączania urządzenia. Należy to zrobić za pomocą pilota zdalnego sterowania RC8 (brak w zestawie).

Hegel H95 będzie wybudzał się z trybu czuwania w sieci LAN. Dzięki temu, kiedy urządzenie jest wyłączone, wciąż można wybrać je w Spotify, AirPlay, itd., aby je włączyć.

Czytaj również testy odtwarzaczy CD Hegel

Hegel H95 w wnętrzu

Hegel H95 - sekcje analogowa i cyfrowa

Dźwięk Hegla H95 jest oparty na platformie H90 i w rzeczy samej ich analogowe sekcje są do siebie dość podobne. W H95 pojawiły się ulepszenia w zasilaczach oraz implementacji stopnia analogowego. Wprowadzono także udoskonalenia mające na celu zredukowanie szumu na wyjściu słuchawkowym.

Istotnym elementem jest bez wątpienia przetwornik cyfrowo-analogowy. Hegel H95 wykorzystuje taki sam układ DAC, jak w przypadku H120 oraz H190, i to jest duży krok naprzód w stosunku do H90. To po prostu całkowicie inny poziom konwersji cyfrowo-analogowej.

Dźwięk jest, jak mówi producent, płynniejszy, precyzyjniejszy i bardziej dynamiczny. W odniesieniu do sekcji cyfrowej możemy więc mówić o całkowicie innym urządzeniu.

Czytaj również testy przetworników C/A Hegel

Hegel H95 - panel przyłączeniowy

Hegel H95 - najważniejsze cechy:

  • 2 × 60 W, nieco ulepszona wersja stopnia analogowego H90;
  • 1 cyfrowe wejście koncentryczne;
  • 3 cyfrowe wejścia optyczne;
  • Wejście USB;
  • 2 pary analogowych wejść RCA;
  • Regulowane wyjście analogowe;
  • Spotify Connect dla kont premium i bezpłatnych (w trakcie certyfikacji);
  • Apple AirPlay.

Hegel H95 pojawi się w sprzedaży we wrześniu br., wtedy także poznamy jego cenę.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
HEGEL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu