Nowa linia kolumn głośnikowych Sonus faber Lumina

10 września 2020 Sprzęt

Włoska elegancja w nowym wydaniu Sonusa fabera, który przedstawił właśnie światu serię Lumina. Tradycyjnie minimalistyczną w formie i urzekającą wykonaniem. Tworzą ją modele: podstawkowy Lumina I, podłogowy Lumina III oraz głośnik centralny Lumina Center I.

Jak wiadomo "mniej znaczy więcej". W tym stwierdzeniu zawiera się koncepcja nowych kolumn głośnikowych Sonusa fabera, które powstały ze szlachetnych materiałów.

Prostota jest tu kluczowym elementem - obudowa kolumn z serii Lumina jest idealnie kwadratowa, chromowane pierścienie wokół przetworników podkreślają kształty i proporcje. Dostępne wykończenia to Walnut, Wengè oraz Piano Black.

Głośniki są wyposażone w dwie pary niklowanych terminali, umożliwiając podłączenie w konfiguracji bi-wire i bi-amp. Zwrotnice kolumn wyposażono przy tym w specjalnie zaprojektowane, wysokiej jakości kondensatory marki Sonus faber.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Sonus faber

Sonus faber Lumina

Z punktu widzenia przetworników, kolekcja Lumina wykorzystuje:

  • Tweeter D.A.D. (Damped Apex Dome™) - ten sam, który zastosowano w serii Sonetto, wyposażony w ręcznie powlekaną miękką jedwabną membranę o średnicy 29 mm firmy Kurtmueller;
  • Nowy 4-calowy głośnik średnio-niskotonow, opracowany specjalnie dla kolekcji Lumina, wyposażony w wykonany na zamówienie kosz i membranę z masy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami;
  • 5-calowe głośniki średniotonowe pochodzące od większych sióstr Sonetto, wykorzystujące naszą opatentowaną membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru, suszonych na powietrzu;
  • 5-calowe głośniki niskotonowe zaprojektowane od podstaw, wykorzystujące membranę z pulpy papierowej, aby zapewnić spójność dźwięku z resztą przetworników.

Porty wentylacyjne w kolumnach podstawkowych i centralnej są umieszczone z przodu, w przypadku kolumn podłogowych emitują dźwięk w dół. Mają dzięki temu zapewniać najlepszą jakość dźwięku nawet wtedy, gdy będą umieszczone blisko ściany lub na półce z książkami.

Czytaj również: Sonus faber Olympica Nova w kolejnej odsłonie

Sonus faber Lumina

Serię Sonus faber Lumina tworzą trzy modele:

  • Lumina I - kompaktowy głośnik podstawkowy, który świetnie sprawdza się w parze stereo lub jako głośnik surround w zestawie kinowym;
  • Lumina III - głośnik podłogowy, który zapewnia mocny, wolny od zniekształceń dźwięk;
  • Lumina Center I - głośnik centralny, idealnie dopasowany pod względem wyglądu i akustyki do rodzeństwa z całej kolekcji.

Wszystkie mają być rozwiązaniem zarówno dla właścicieli tradycyjnych systemów stereo, jak i dla tych, którzy chcą stworzyć wielokanałowy system kina domowego.

Ofertę uzupełniają dwa modele subwooferów Gravis I i Gravis II. Lumina i Gravis, w konfiguracji 5.1 kanałowej, oferują otaczające efekty dla filmów.

Czytaj również: Subwoofer Sonus faber Gravis III

Sonus faber Lumina - ceny:

  • Sonus faber Lumina III: 4 499 zł /szt.
  • Sonus faber Lumina I: 1 799 zł /szt.
  • Sonus faber Lumina Center I: 2 999 zł /szt.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
SONUS FABER testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu