Nowa seria głośników Dali Oberon C

02 października 2020 Sprzęt

Jesienna premiera Dali. Duński producent przedstawił właśnie swoją nową serię głośników aktywnych OBERON C. Wraz z bezprzewodowym przedwzmacniaczem Sound Hub Compact tworzy ona bezprzewodowy aktywny system Hi-Fi.

Seria Dali Oberon C i Dali Sound Hub Compact są doskonale przystosowane do współczesnych domowych instalacji multimedialnych, w których urządzenia Bluetooth i telewizory Smart TV są głównymi źródłami dźwięku.

Seria Oberon C składa się z trzech dwudrożnych, bezprzewodowych głośników aktywnych wywodzących się z z serii pasywnej Oberon i wykorzystujących technologię bezprzewodową opracowaną dla serii Callisto C. Tworzą ją:

  • kompaktowy Oberon 1 C do montażu na stojaku lub na półce,
  • podłogowy Oberon 7 C,
  • kompaktowy niskoprofilowy Oberon On-Wall C do montażu ściennego.

Seria Dali Oberon C idealnie nadaje się do użytku z nowym bezprzewodowym przedwzmacniaczem audio Sound Hub Compact, jest jednak również kompatybilna z istniejącym Sound Hub.

Czytaj również testy kolumn głośnikowych Dali

Dali Oberon 1C

Dali Oberon 1 C to najmniejszy głośnik z tej serii. Został wyposażony w ultralekki głośnik wysokotonowy z miękką kopułką o średnicy 29 mm oraz głośnik niskotonowy / średniotonowy SMC o średnicy 5.25 cala z membraną z włókna drzewnego.

Jego obudowa typu tylny reflex oferuje optymalną równowagę między objętością wewnętrzną dla niskich tonów a kompaktowymi wymiarami odpowiednimi dla małych pomieszczeń.

Dali Oberon 1 C może być używany ze stojakiem Dali Connect E-600, ustawiany na meblach oraz półkach lub montowany bezpośrednio na ścianie poprzez otwory montażowe na panelu tylnym.

Dali Oberon 1C

Dali Oberon 7C

Podłogowe Dali Oberon 7 C z tylnym reflexem zostały wyposażone w 7-calowe przetworniki niskotonowe/średniotonowe SMC z włókna drzewnego DALI i ten sam ultralekki głośnik wysokotonowy DALI 29 mm z miękką kopułką co OBERON 1 C.

Dali Oberon 7 C zawiera integralny cokół z odlewu ciśnieniowego, wyposażony w punkty mocowania kolców podłogowych lub dedykowanych nóżek.

Dali Oberon 7C

Dali Oberon On-Wall C

Dali Oberon On-wall C składa się z kompaktowej, niskoprofilowej, obudowy typu tylny reflex, wyposażonej w 5.25-calowy przetwornik niskotonowy SMC z włókna drzewnego DALI oraz ultralekki 29 milimetrowy głośnik wysokotonowy DALI z miękką kopułką.

Dali Oberon On-wall C  został zaprojektowany z myślą o dźwięku z telewizora, specjalnie do bezpośredniego montażu na ścianie za pomocą otworów montażowych na panelu tylnym. Głośnik może być użytkowany w orientacji pionowej oraz poziomej.

Wszystkie trzy głośniki serii Oberon C wykorzystują interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektroniczne wzmacniacze mocy klasy D w module umieszczonym na ich tylnych panelach.

Dwukanałowe wzmocnienie w każdym modelu Oberon zapewnia po 50 W dla przetworników niskich / średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w elektronice Oberon C są realizowane przez procesor DSP pracujący z rozdzielczością 24 bit/96 kHz.

Dali OBERON ON-WALL C

Bezprzewodowy przedwzmacniacz Dali Sound Hub Compact

Dali SOUND HUB COMPACT łączy w sobie wszystkie funkcje i udogodnienia potrzebne do odegrania kluczowej roli w kompletnym bezprzewodowym aktywnym systemie Hi-Fi.

Może obsługiwać różne przewodowe źródła cyfrowe i analogowe, w tym HDMI ARC, a także łączyć się z urządzeniami audio Bluetooth, takimi jak smartfony, tablety, laptopy i komputery stacjonarne.

Można zainstalować go na stole, półce lub meblach lub bezpośrednio na ścianie za pomocą otworów montażowych.

Bezprzewodowy przedwzmacniacz Dali Sound HUB Compact

Dali Sound HUB Compact jest sterowany za pomocą pilota na podczerwień w połączeniu ze wskaźnikami wyboru wejścia i głośności na górnym panelu. Jest intuicyjny i natychmiast gotowy do użycia.

Przykłady? Podłączeniu do telewizora przez HDMI pilot telewizora jest wszystkim, czego potrzeba do sterowania głośnością i trybem gotowości, a w trybie Bluetooth aplikacja do odtwarzania źródła skutecznie przejmuje kontrolę - w tym synchronizację głośności.

System włączy się nawet automatycznie po podłączeniu wcześniej sparowanego urządzenia Bluetooth i zainicjowaniu odtwarzania. Nie trzeba się uczyć żadnej skomplikowanej aplikacji sterującej, wystarczy automatyczne przełączanie wejść i intuicyjna regulacja głośności bazująca na źródle.

Bezprzewodowy przedwzmacniacz Dali Sound HUB Compact

Dali Sound HUB Compact przesyła dane do głośników OBERON C przy użyciu opatentowanego 30-bitowego protokołu bezprzewodowego pochodzącego z Dali Sound HUB. Opóźnienie transmisji audio z wejścia do głośnika jest zwykle mniejsze niż 15 ms, a taktowanie między głośnikami zapewnia dokładność aż do pojedynczego okresu próbkowania transmitowanych danych audio.

Wszystkie trzy głośniki serii Oberon C wykorzystują interfejs bezprzewodowy, cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP) i elektroniczne wzmacniacze mocy klasy D w module umieszczonym na ich tylnych panelach.

Dwukanałowe wzmocnienie w każdym modelu OBERON zapewnia po 50 W dla przetworników niskich / średnich i wysokich częstotliwości. Funkcje zwrotnicy w elektronice Oberon C są realizowane przez procesor DSP pracujący z rozdzielczością 24 bit/96 kHz.

Dali Sound HUB Compact

Dali Oberon C - ceny:

  • Oberon 7 C - 3 999 zł/szt.
  • Oberon 1 C - 2 299 zł/szt.
  • Oberon On-Wall C - 2 699 zł/szt.
  • Sound Hub Compact - 1 399 zł/szt.

Źródło: Horn Distribution

Może Cię zainteresować
DALI testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu