Duet Samsunga przenoszący do centrum akcji - telewizor QLED Q80T i soundbar Q60T

10 listopada 2020 Sprzęt

Do tej pory, aby spotęgować dźwięk, trzeba było przełączyć ścieżkę audio z telewizora na soundbar. Samsung poszedł o krok dalej i w tym roku zaproponował połączenie możliwości obu urządzeń. Pełna synergia obrazu i dźwięku jest teraz możliwa dzięki funkcji Q-Symphony.

Funkcja Q-Symphony, dostępna w wybranych modelach urządzeń z 2020 r., odtwarza dźwięki, korzystając jednocześnie z dwóch górnych głośników telewizora QLED oraz głośników soundbara, które kierują dźwięk do przodu, na boki i ku górze.

Daje to wrażenie trójwymiarowego brzmienia, a efekt ten uzyskamy właśnie dzięki zestawowi, który trafił teraz do sklepów - telewizorowi Samsung Q80T i soundbarowi Samsung Q60T.

Obraz - telewizor Samsung QLED Q80T

Telewizor QLED Q80T oferuje jakość obrazu 4K z wiernym odwzorowaniem szczegółów. Podobnie jak inne modele z serii QLED, charakteryzuje się rozdzielczością 4K, 100% Natężeniem Kolorów czy technologią HDR.

Inteligentne Skalowanie do 4K, które korzysta z wydajnego Procesora Quantum 4K, analizuje oglądane treści w czasie rzeczywistym i pozwala wydobyć z nich jeszcze lepsze odwzorowanie krawędzi czy szczegółów, np. detali na koszulkach piłkarzy.

Czytaj również:

Telewizor Samsung QLED 8K Q700T już dostępny w Polsce
Telewizor Samsung The Serif debiutuje na polskim rynku
Nowe soundbary Samsung na rok 2020

Telewizor Samsung QLED Q80T

Detale obrazu są wyraźne także dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu. Technologia precyzyjnie reguluje ilość światła w poszczególnych częściach obrazu, wydobywając z nich pełnię czerni i bieli.

Dla graczy ważny będzie z pewnością niski poziom Input lagu czy Automatyczny Tryb Gry, który po podłączeniu konsoli do telewizora dostosowuje ustawienia wyświetlania obrazu pod kątem gier.

Tegoroczną nowością jest także funkcja Real Game Enhancer+, która w połączeniu z FreeSync i Dynamicznym Korektorem Czerni, sprawia, że możemy cieszyć się płynnym odwzorowaniem ruchu i realistycznym obrazem.

Dźwięk - soundbar Q60T

Soundbar Q60T jest bardzo dobrym dopełnieniem telewizora, zapewnia dynamiczny i czysty dźwięk spotęgowany funkcją Samsung Acoustic Beam. Funkcja ta miksuje i odtwarza dźwięk tak, aby docierał on do widza synchronicznie z rozgrywającą się na ekranie akcją. Taki efekt osiągnięto m.in. dzięki 5.1-kanałowemu brzmieniu.

Ponadto Funkcja Adaptacji Dźwięku odpowiada za analizowanie sygnału dźwięku i do każdej sceny dostosowuje zoptymalizowanie brzmienie. Pozwala to wyraźnie usłyszeć dialogi bohaterów czy uwagi komentatora sportowego, nawet przy niewielkiej głośności.

Czytaj również testy soundbarów Samsung

Soundbar Samsung Q60T

Źródło: Samsung

Może Cię zainteresować
SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu