Rotel A11 Tribute i CD11 Tribute już w salonach Top Hi-Fi & Video Design

22 grudnia 2020 Sprzęt

Za pomocą dwóch nowych modeli, wzmacniacza zintegrowanego A11 i odtwarzacza płyt kompaktowych CD11 Tribute, Rotel zaprezentował efekt współpracy z Kenem Ishiwatą w dziedzinie inżynierii akustycznej. Teraz obydwa urządzenia, będące w istocie hołdem złożonym tej legendzie świata audio, są już dostępne w sprzedaży.

Rotel A11 Tribute i Rotel CD11 Tribute to specjalna edycja dwóch popularnych modeli z gamy produktowej Rotela, opracowanych wspólnie z nieżyjącym już Kenem Ishiwatą. To legendarna postać w świecie audio, która miała wrodzony talent do udoskonalania produktów, często przy zaledwie minimalnym wzroście ich cen.

Modele A11 i CD11 były pierwszymi konstrukcjami, na których skupił się Ken Ishiwata po rozpoczęciu swojej przygody z firmą Rotel. Po przeprowadzeniu własnej oceny, Ken wraz zespołem Rotela przygotowali szereg modyfikacji.

W przypadku wzmacniacza zintegrowanego projektanci zastosowali niestandardowe materiały tłumiące, zmienili wszystkie 10 kondensatorów i dwa rezystory, a w sekcji przedwzmacniacza oraz w stopniu wzmocnienia umieścili po sześć nowych kondensatorów.

Czytaj również testy urządzeń Rotel

Rotel A11 Tribute i Rotel CD11 Tribute

Podobne zabiegi przygotowano na potrzeby odtwarzacza płyt kompaktowych - jeszcze bardziej wytłumiono wnętrze, w układzie przetwornika cyfrowo-analogowego wymieniono osiem kondensatorów i jeden rezystor.

Wszystkie zmiany, które zostały wprowadzone w bazowych wersjach urządzeń pozwoliły stworzyć ich specjalne edycje. W efekcie Rotel A11 Tribute i Rotel CD11 Tribute oferują jeszcze wyższą rozdzielczość i detaliczność przy jednoczesnym zagwarantowaniu muzykalniejszego obrazu audio oraz udoskonalonego rytmu i timingu.

Źródło: Audio Klan

ROTEL testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu