Telewizory Samsung na rok 2021

05 marca 2021 Sprzęt

Jakie czasy, takie telewizory. Samsung zaprezenował właśnie porfolio nowych, jakie mają w tym roku pojawić się na rynku. Wydarzyło się to podczas wirtualnego wydarzenia Unbox & Discover. Wśród interesujących nas nowości znalazły się telewizory Neo QLED, MICRO LED, ekrany lifestyle'owe i soundbary.

Telewizory Samsung Neo QLED

Samsung Neo QLED jest wyposażony w procesor AI Neo Quantum oraz Quantum Mini LED, których rozmiary stanowią 1/40 wielkości konwencjonalnych diod LED, co zapewnia precyzyjne sterowanie jasnością. Ma oferować głębszą czerń, i inteligentniejszą technologię upscalingu.

Telewizory Neo QLED otrzymały nowy panel gracza (Game Bar) umożliwiający korzystanie z Ultra Szerokiego Widoku w Grach, zostały też wzbogacone w echnologię AMD FreeSync Premium Pro ze wsparciem dla PC i konsoli, co ma się przełożyć na świetny HDR w grach.

W 2021 roku telewizory Neo QLED 8K - QN800A i QN900A - będą dostępne z ekranem o przekątnej 65", 75" i 85", a modele Neo QLED 4K (QN90A i QN85A) będą oferowane w różnych wariantach, począwszy od 50".

Czytaj również test słuchawek Samsung Level Over

Telewizor Samsung Neo QLED

Telewizory Samsung MICRO LED

W telewizorach Samsung MICRO LED zastosowano samoemisyjne diody LED, które pierwszy raz pojawiły się w telewizorach The Wall. Są one bardzo trwałe, przez co obraz nie traci barw przez cały okres użytkowania telewizora. Oferuje przy tym dużą jasność i głęboką czerń.

Dzięki technologii MICRO LED, ekran telewizora można podzielić na cztery części. Rozwiązanie 4Vue (Quad View) umożliwia użytkownikom wygodne oglądanie w tym samym czasie treści z nawet czterech źródeł.

Technologia MICRO LED od wiosny tego roku będzie dostępna na całym świecie w telewizorach 110" i 99", a jesienią tego roku zadebiutuje w urządzeniach 88". Firma planuje również wprowadzenie tej technologii w telewizorach o rozmiarze 76".

Czytaj również: telewizor Samsung QLED Q800T

Telewizor Samsung MICRO LED

Produkty lifestyle`owe: telewizory The Frame, Terrace i soundbar Q-Symphony

Telewizor Samsung The Frame

Katalog otwiera telewizor Samsung The Frame, który wyświetla na ekranie galerię zdjęć wtedy, kiedy nie korzystamy z telewizora. Z telefonu możemy przerzucać zdjęcia, z galerii sklepu Art Store z kolei zaciągać wizualizacje dzieł sztuki. Dzięki temu można stworzyć osobistą kolekcję, korzystając ze stale powiększającej się biblioteki ponad 1400 dzieł sztuki pochodzących ze światowych zbiorów.

W tym roku Samsung The Frame zaoferuje większą przestrzeń na przechowywanie zdjęć – z 500 MB w 2020 roku do 6 GB obecnie. W praktyce to do 1200 plików w rozdzielczości 4K.

W 2021 r. pojawiają się nowe sposoby dostosowywania The Frame - od nowych opcji montażu, takich jak Slim Fit Wall Mount, po pięć rodzajów ramek firmy Samsung i wiele innych dostarczanych przez różnych producentów. Telewizor w nowej wersji jest ponadto smuklejszy - ma zaledwie 24,9 mm grubości.

Czytaj również test głośnika bezprzewodowego Samsung R7

Telewizor Samsung The Frame

Telewizor Samsung Terrace

Kolejnym telewizorem jest Samsung Terrace - pierwszy przeznaczony do oglądania na zewnątrz, bp odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jest także odporny na wodę i pył (klasa ochrony IP55).

Telewizor The Terrace jest dostępny w rozmiarach 55", 65",latem tego roku pojawi się nowy model Full Sun* o przekątnej 75".

Panel chroniony do 6 godzin przy natężeniu promieniowania słonecznego do 700W i w temp. 40℃. Jasność może się zmniejszyć, aby chronić panel przed innymi wysokimi temperaturami i działaniem promieni słonecznych.

Soundbar Samsung Q-Symphony

W tym roku cała linia produktów Q-Serii zawiera technologię Q-Symphony, synchronizującą dźwięk z telewizora Samsung z dźwiękiem płynącym z soundbara. Wszystkie soundbary Q-Serii oferują technologie Dolby Atmos/DTS:X.

Model Q950A może poszczycić się pierwszym na rynku dźwiękiem przestrzennym w formacie 11.1.4. Został wyposażony w nową funkcję Wzmocnienia Basów (Bass Boost) pozwalającą na zwiększenie basu za pomocą jednego kliknięcia.

W przypadku korzystania z urządzeń mobilnych wystarczy dotknąć smartfonem obudowę soundbara, aby zsynchronizować oba urządzenia. Umożliwia to funkcja "Dotknij i Odtwórz".

Czytaj również testy soundbarów Samsung

Soundbar Samsung Q950A

Źródło: Samsung

Może Cię zainteresować
SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu