Sparowany Samsung R7 od razu jest gotowy do pracy (dzięki aplikacji Samsung Multiroom), ale można nim sterować np. przez zewnętrzny Spotify, standardowo zainstalowany na smartfonie. Samsung oferuje wiele urządzeń, które można łączyć, posługując się wspomnianą aplikacją (warunkiem jest funkcja Multiroom Link).
Samsung ma bardzo kolorowy interfejs, zawiera bezpośredni dostęp do serwisów muzycznych i radiowych (m.in. Deezer, Spotify, TuneIn, Tidal, Napster). Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z Android i iOS. Strumieniowanie możliwe jest (oprócz Wi-Fi) przez BT. Wśród plików transmitowanych WLAN-em są WAV, FLAC, AIFF i ALAC, a maksymalna rozdzielczość może sięgać 24 bit/192 kHz. LAN-u nie przewidziano.
Głośnik nisko-średniotonowy jest umieszczony wewnątrz i promieniuje do dołu, dookólnie, przez szczelinę pomiędzy dwoma częściami obudowy, w rozproszeniu pomaga stożek pod głośnikiem. 1-calowa kopułka wysokotonowa jest skierowana do góry, nad nią zaistalowano okrągły dyfuzor. Wśród akcesoriów znajduje się ładny tripod.
Przyciski są dotykowe, R7 nie ma żadnych wejść, gniazd, przycisków, z wyjątkiem miejsca na kabel sieciowy.
Głośnik nisko-średniotonowy promieniuje do dołu, stożek rozprasza falę dookólnie. Wysokie tony rozchodzą się dzięki dyfuzorowi zamontowanemu nad wysokotonową kopułką.
Odsłuch
Samsung R7 uczciwie gra dookólnie, równo wybrzmiewając w całym pasmie. Góra była nawet odrobinę wyeksponowana, szeleszcząca, błyszcząca i zawsze przyciągała uwagę.
Z czytelnością delikatnych szczegółów miałem problem, ale zasadnicze informacje były zawsze na miejscu. Bas nie wychodził przed orkiestrę, akompaniował średnicy, jednak z fragmentami skomplikowanymi muzycznie lub dynamicznie, a także z głośniejszym graniem, był problem.
- Komunikacja: WLAN, BT
- Wejścia: –
- Podłączenia: –
- Czas pracy na wewnętrznej batrii [h]: –
- Wymiary (szer. x wys. x gł.) [mm]: 181 x 422 x 181
- Masa[kg]: 3,4