System all-in-one Cambridge Audio Evo

09 kwietnia 2021 Sprzęt

Evo marki Cambridge Audio to wszystko w jednym. Przykuwający uwagę prostotą stylu i elegancką linią system, który właśnie ma swoją premierę, kupimy w droższej i tańszej wersji - Evo 150 dysponujące mocą 150W na kanał oraz Evo 75 potrafiące dostarczyć 75W na kanał.

Cambridge Audio EVO - wzornictwo

Co rzuca się w oczy od razu, to minimalistyczna i ponadczasowa estetyka Evo, za którą odpowiada główny projektant Ged Martin. Wzorując się na pierwszym urządzeniu Cambridge Audio, a mianowicie P40 z jego drewnianym wykończeniem, w niniejszym projekcie zastosowano również drewno - orzechowe. Wykonane są z niego panele boczne uzupełniające anodowaną na czarno obudowę z aluminium.

Cambridge Audio Evo oferuje również wybór czarnych paneli bocznych z Richlite - nowego innowacyjnego materiału wykonanego głównie z papieru pochodzącego z recyklingu.

Panele boczne można wymieniać tak, by dobrać je do stylu preferowanego przez danego klienta. Wisienką na torcie są podwójne pokrętło oraz duży, 6,8-calowy wyświetlacz LCD pokazujący okładki odtwarzanych albumów w pełnej gamie kolorystycznej.

Czytaj również testy wzmacniaczy Cambridge Audio

System all-in-one Cambridge Audio Evo

Cambridge Audio EVO - brzmienie

W konstrukcji Evo za wzmacnianie sygnału i napędzanie kolumn odpowiada wzmacniacz w klasie D, Hypex NCore®. Sercem systemu jest platforma StreamMagic Cambridge Audio.

Evo obsługuje dzięki niej wiele serwisów streamingowych i metod przesyłania muzyki, w tym: Qobuz, Tidal Connect, MQA, Roon Ready, Spotify Connect, AirPlay 2, Bluetooth, Chromecast built-in oraz internetowe radio.

Oba modele Cambridge Audio Evo wyposażono w przetworniki cyfrowo-analogowe ESS Sabre, dzięki którym cyfrowa muzyka jest konwertowana do postaci analogowej z zachowaniem detali, dynamiki i precyzji każdego nagrania.

Czytaj również testy głośników bezprzewodowych Cambridge Audio

System all-in-one Cambridge Audio Evo

Cambridge Audio Evo - aplikacja

Korzystanie z Evo ułatwia aplikacja StreamMagic. Dzięki niej mamy dostęp do wszystkich usług przesyłania strumieniowego. Do naszej dyspozycji jest także pilot. Aplikacja umożliwia wykonanie aktualizacji oprogramowania Evo (gdy będzie dostępna) i dodanie nowych funkcji.

Cambridge Audio Evo - złącza

Evo wyposażono w bogaty zestaw złączy cyfrowych i analogowych dzięki czemu można podłączyć do niego dowolne źródło, począwszy od gramofonu czy odtwarzacza CD, aż po telewizor, który z Evo stworzy minisystem kina domowego.

Obok wejść cyfrowych: optycznego i koaksjalnego oraz wejść RCA do dyspozycji są bowiem wejście TV ARC do podłączenia dowolnego telewizora za pomocą kabla HDMI. Na wyposażeniu mamy także 3.5 mm wyjście słuchawkowe. Wbudowany Bluetooth z obsługą aptX pozwala z kolei podłączyć do Evo np. bezprzewodowy gramofon czy (także) słuchawki.

Czytaj również Testy Cambridge Audio z kategorii: Odtwarzacze CD + wzmacniacze 

Model Evo 150 wyposażono dodatkowo we wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek typu MM, asynchroniczne wejście audio USB, zbalansowane wejścia XLR oraz dwa zestawy wyjść głośnikowych, umożliwiające podłączenie dwóch par głośników.

Cambridge Audio Evo + głośniki Evo S

Cambridge Audio opracowało parę głośników Evo S, tworzących kompletny system Evo. Istnieje również możliwość dodania specjalneo transportu Evo CD. Oba te produkty pojawią się nieco później, ale także jeszcze w 2021 roku.

Cambridge Audio Evo - ceny:

• Evo 150: 11 990 zł
• Evo 75: 9 490 zł

Źródło: Audio Center

CAMBRIDGE AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu