Naim Audio Solstice Special Edition

21 czerwca 2021 Sprzęt

Naim Audio wprowadza na rynek pierwszy w historii gramofon wraz z nową generacją kultowego ramienia ARO. A wszystko w ramach ekskluzywnego pakietu Solstice Special Edition, który pojawi się w liczbie 500 sztuk.

Gramofon jest pierwszym w prawie 50-letniej historii brytyjskiej marki. W skład pakietu wchodzą, oprócz nowej generacji ramienia Naim Aro, wkładka Equinox MC, przedwzmacniacz gramofonowy z serii Solstice, zasilacz i zestaw akcesoriów.

W gramofonie zastosowano łożysko magnetyczne podtrzymujące polerowany aluminiowy talerz o dużej masie, razem z samokalibrującym się systemem napędowym. Jego cokół powstał z 47 oddzielnych warstw drewna. Zasady projektowania ramienia są te same, ale wykorzystano tym razem ulepszone materiały - w tym wolfram i włókna węglowe.

Czytaj również testy urządzeń Naim

Gramofon Naim Audio Solstice Special Edition

Gramofon Naim Audio Solstice Special Edition

Wkładka Equinox MC

Wkładka gramofonowa Equinox MC została wyposażona w precyzyjną igłę – podobną do głowicy tokarskiej, aby umożliwić pobieranie dokładnych informacji o wysokiej częstotliwości - oraz wspornik z boru, konstrukcję sztywną, ale lekką. Jest osadzona w solidnej aluminiowej obudowie wykonanej z jednego kawałka metalu.

Przedwzmacniacz gramofonowy Naim Solstice NVC TT jest pierwszym przedwzmacniaczem gramofonowym Naim wykorzystującym technologię DR, po raz pierwszy zastosowaną we flagowym wzmacniaczu Statement. To ultracicha konstrukcja klasy A z dedykowanymi wzmacniaczami dla wkładek MC i MM.

Zasilacz Naim Solstice NPX TT zasila zarówno gramofon, jak i przedwzmacniacz gramofonowy. Dwie sekcje zasilacza są całkowicie odizolowane, eliminując ryzyko przenikania zakłóceń. Urządzenie wykorzystuje również technologię Naim DR.

Zestaw akcesoriów Solstice zawiera cyfrowy miernik igły, poziomicę, klucze Hex (x3), narzędzie do regulacji winylu, osłonę rzeciwkurzową oraz ściereczkę do czyszczenia.

Przedwzmacniacz gramofonowy Solstice NVC TT i zasilacz NPX TT są wytwarzane ręcznie w Salisbury, podczas gdy gramofon NVS TT, ramię Aro i wkładka Equinox są precyzyjnie produkowane według projektu Naim przez Clearaudio.

***

Kolekcja Naim Audio Solstice Special Edition pojawi się w sprzedaży pod koniec lipca, jest jednak dostępna w przedsprzedaży u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Źródło: FNCE

Może Cię zainteresować
NAIM testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu