LG wprowadza nową linię telewizorów - QNED MiniLED

18 lipca 2021 Sprzęt

W lipcu LD zaczęło wprowadzać do sprzedaży na całym świecie swoje najnowsze i najbardziej zaawansowane telewizory LCD, oferujące najnowszą technologię odwzorowania barw Quantum Dot NanoCell oraz podświetlenie MiniLED.

W skład linii LG QNED MiniLED wchodzą telewizory 8K QNED99 i QNED95 oraz 4K QNED90 o przekątnych od 65 cali do aż 86 cali. Dostępność rozmiarów może się różnić w zależności od rynku.

Telewizory LG QNED MiniLED są wyposażone w opracowaną przez LG technologię odwzorowania kolorów Quantum Dot NanoCell zapewniającą bogactwo barw i ich precyzyjne odwzorowanie (uzyskały certyfikat Intertek).

Telewizory mają nie zniekształcać ponadto kolorów w szerokim zakresie kątów widzenia, przez co obraz o najwyższej jakości można oglądać z dowolnego miejsca w pomieszczeniu**.

Czytaj również testy urządzeń LG

Telewizory LG QNED MiniLED

Telewizory są wyposażone w podświetlenie diodami LED, które są mniejsze niż w innych telewizorach o podobnej przekątnej, co pozwoliło na zwiększenie liczby stref wygaszania.

Na przykład 86-calowy ekran telewizora 8K (model 86QNED99UPA) jest podświetlany przez około 30 000 diod LED, które zostały pogrupowane w około 2500 stref wygaszania, pozwalając na uzyskanie 10-krotnie większego kontrastu niż konwencjonalne telewizory LCD. Efekt to głębsza czerń oraz wyraźniejsze detale w ciemnych obszarach.

Telewizory LG QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco-Product wydany przez szwajcarską firmę SGS (Société Générale de Surveillance SA). Certyfikat ten jest przyznawany wyłącznie produktom, które spełniają wymagania standardów SGS dotyczących między innymi małego wypływu na środowisko naturalne oraz przystosowania do recyklingu.***

Czytaj również: 

Soundbary LG na rok 2021
Słuchawki bezprzewodowe LG TONE Free z etui usuwającym bakterie

Telewizory LG QNED MiniLED

Telewizory LG QNED MiniLED TV będą początkowo dostępne w Ameryce Północnej, a w kolejnych tygodniach zostaną wprowadzone do sprzedaży w innych regionach świata.

* Intertek to międzynarodowa jednostka testująca produkty, certyfikat potwierdza obsługę pełnej palety barw i wierność odwzorowania kolorów.
** Pomiary wykonane zgodnie z CIE DE2000 z użyciem 18-kolorowych wzorców przy kącie patrzenia ±30°.
*** Telewizory QNED MiniLED otrzymały certyfikat Eco Product wydany przez SGS zgodnie z normami ECO/21/CEBEC/00016 i ECO/21/CEBEC/00017.

Źródło: LG

Może Cię zainteresować
LG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu