Hegel prezentuje P30A i H30A - nowy przedwzmacniacz i końcówkę mocy

31 maja 2022 Sprzęt

Hegel zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty dwóch nowych urządzeń, przedwzmacniacza P30A oraz wzmacniacza mocy H30A, które sprawdzą się i w duecie i jako elementy istniejących już systemów.

Nowe modele to następcy referencyjnych konstrukcji P30 i H30. W porównaniu ze swoimi pierwowzorami mają jednak zmienioną konstrukcję, co wpłynęło przede wszystkim na poprawę jakości przetwarzania sygnału audio.

Hegel H30A został zaprojektowany jako monofoniczny wzmacniacz mocy i w takiej roli sprawdzi się najlepiej. Producent zdaje sobie jednak sprawę z tego, że niektórzy użytkownicy nie potrzebują aż tak dużej mocy, dlatego też końcówka mocy H30A może być również używana w trybie stereo. Z kolei Hegel P30A to w pełni zbalansowany przedwzmacniacz.

Czytaj również testy wzmacniaczy Hegel

Hegel P30A i H30A

Przedwzmacniacz Hegel P30A

Hegel P30A został wyposażony w liczne niezbalansowane i zbalansowane wejścia i wyjścia analogowe. Na tylnym panelu znajdziemy więc m.in. wejścia XLR, RCA, a także złącza jack "IR in" oraz "Control out" (wyzwalacza 12 V).

Wśród terminali wejściowych nie zabrakło, znanego z innych urządzeń Hegla, złącza 2 x RCA oznaczonego jako "Home Theatre". Umożliwia ono integrację przedwzmacniacza z rozmaitymi systemami kina domowego, ale w razie potrzeby może pracować również jako klasyczne wejście analogowe.

Czytaj również testy przetworników C/A Hegel

Przedwzmacniacz Hegel P30A - front

Ścieżki sygnałowe w modelu P30A zostały tak zaprojektowane, aby były możliwie jak najkrótsze. Ogranicza to powstawanie zakłóceń we wnętrzu urządzenia, które mogłyby być wywołane przez zjawisko interferencji elektromagnetycznej.

W celu minimalizacji zniekształceń, do niezbędnego minimum ograniczono ponadto liczbę elementów elektrycznych, przez które przesyłany jest sygnał.

W przedwzmacniaczu Hegel P30A znajdziemy dwa tranzystory oraz ultra-niskoszumowy tłumik głośności.

Przedwzmacniacz Hegel P30A - złącza

Końcówka mocy Hegel H30A

Końcówka mocy Hegel H30A może pracować w trybie mono lub jako stereofoniczna. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podłączymy kolumny głośnikowe do pozłacanych terminali znajdujących się na tylnym panelu tego urządzenia.

W trybie mono Hegel H30A zapewnia moc 1100 W przy 8-omowym obciążeniu. Co więcej, jest w pełni stabilne nawet przy obciążeniu wynoszącym 1 om. W stopniu zasilania zastosowano tu dwa odrębne transformatory toroidalne o mocy 1000 VA, gwarantujące szybką reakcję przy zachowaniu niskiego poziomu szumów.

Na tylnym panelu końcówki mocy H30A, oprócz terminali głośnikowych, znajdziemy wejścia audio – zbalansowane (XLR) oraz niezbalansowane (RCA), a także złącza wyzwalacza 12 V (jack 3,5 mm) oznaczone jako "Control In" i "Control Out".

W H30A zastosowano układ kondensatorów o pojemności 270 000 μF.

Wzmacniacz Hegel H30A - front

Wzmacniacz Hegel H30A - złącza

***

Oba urządzenia mają pojawić się na rynku jesienią 2022 roku.

Źródło: Audio Klan

HEGEL testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu