Telewizor Samsung The Frame z matowym ekranem już dostępny w Polsce

06 czerwca 2022 Sprzęt

W tym roku telewizor Samsung The Frame zyskał nową Matową Powłokę Ekranu. Dzięki temu dzieła prezentowane na ekranie mają być teraz jeszcze bliższe oryginałom – bez rozpraszających refleksów światła.

Samsung The Frame to nie tylko telewizor, lecz także platforma prezentacji obrazów, grafiki czy zdjęć. Wszystko to dzięki trybowi Sztuka. Realizmu dodaje właśnie ta nowa Matowa Powłoka Ekranu[1] i zintegrowany czujnik światła, który na bieżąco analizuje oświetlenie w pomieszczeniu i automatycznie dopasowuje jasność optymalnie do wyświetlanego obrazu.

Jedną z cech charakterystycznych The Frame jest Design Obrazu. Telewizor oprawiony w ramki jeszcze lepiej prezentuje się wyeksponowany na ścianie. Do wyboru są różne style i opcje kolorystyczne, więc można dopasować go do wnętrza. Wymienne ramki są magnetyczne. W zestawie z ekranem oferowany jest Dopasowany Uchwyt[2], który umożliwia montaż telewizora do ściany.

Samsung The Frame pozwala wyświetlić swoje własne zdjęcia w ciekawej formie – do wyboru jest passe-partout w 5 wzorach i 16 wariantach kolorystycznych. Daje także możliwość skorzystania z ponad 1600 dzieł pochodzących z najbardziej renomowanych galerii na świecie, które oferowane są w ramach sklepu ze sztuką Art Store[4]. Do wyboru są najpopularniejsze na świecie dzieła, w tym sztuka klasyczna, nowoczesna, a także fotografie i grafiki.

Czytaj również: Telewizory Neo QLED 2022 debiutują w Polsce

Telewizor Samsung The Frame

Ekran w technologii QLED w połączeniu ze 100% Natężeniem Kolorów, dzięki technologii Quantum Dot oddaje miliard perfekcyjnych kolorów, niezależnie od jasności.

Samsung zastosował tu także wydajny procesor AI Quantum 4K, który odpowiada m.in. za skalowanie obrazu do 4K z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii głębokiego uczenia. Dzięki temu wyświetlane treści, których źródło jest np. w Full HD można oglądać w rozdzielczości zbliżonej do 4K[4].

Z kolei funkcja Komfort dla Oczu automatycznie dopasuje jasność obrazu oraz temperaturę kolorów, w zależności od pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego. Tym samym obraz będzie bardziej przyjazny i miękki dla oka.

Jeśli chodzi o dostęp do rozrywki Samsung przygotował wiele rozwiązań, m.in. z serii Neo QLED. Nowy Smart Hub to jeszcze lepsze centrum zarządzania i sposób na wyszukiwanie ulubionych filmów i programów z poziomu wygodnego menu. Do wyboru są popularne aplikacje VOD, takie jak Netflix, HBO Max czy Player.

Czytaj również: Soundbary Samsung z Bezprzewodowym Dolby Atmos już w Polsce

Telewizor Samsung The Frame

Technologia Dźwięku Podążającego za Obiektem i wbudowany system głośników (2.0.2) wraz z technologią Dolby Atmos pozwolą doświadczyć realistycznego dźwięku przestrzennego[5].

The Frame oferuje także funkcję Q-Symphony, dzięki której głośniki telewizora synchronizują się z kompatybilnym soundbarem Samsung z Q-Serii.

Telewizor Samsung The Frame dostępny jest w siedmiu wielkościach: 85, 75, 65, 55, 50, 43, 32 cale.

[1] Pierwsza Matowa Powłoka ekranu potwierdzona certyfikatem Glare Free przez UL (Underwriters Laboratories).
[2] Przestrzeń między tyłem telewizora a ścianą może się różnić w zależności od instalacji i rodzaju ściany.
[3] Aby korzystać z z Art Store, wymagana jest płatna subskrypcja. Dzieła sztuki w Art Store mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.
[4] Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.Model 32″ posiada procesor Hyper Real.
[5] Wymagane źródło dźwięku w formacie Dolby Atmos. Model 43″ i 50″ posiadają Dźwięk Podążający za Obiektem lite oraz wirtualne górne głośniki. Model 32″ posiada Dźwięk Podążający za Obiektem Lite bez technologii Dolby Atmos.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu