ZGB-401 - nowy kompaktowy system głośnikowy Unitry

05 marca 2024 Sprzęt

Unitra poszerza swoją ofertę głośników i wprowadza na rynek nowe monitory oznaczone symbolem ZGB-401. Nowe rozwiązanie charakteryzuje się klasyczną konstrukcją obudowy z tunelem bass-reflex. Za dźwięk odpowiadają specjalnie dobrane przetworniki pracujące w układzie dwudrożnym.

Jak mówi producent, "zestaw charakteryzuje się ponadprzeciętną dynamiką i precyzją brzmienia, pozwalającą z łatwością śledzić najbardziej złożone aranżacje. Doskonale współpracuje z szeroką gamą wzmacniaczy".

Unitra ZGB-401 to kompaktowy system głośnikowy o konstrukcji bass-reflex i wyposażony w zaawansowany 2-drożny system z wykorzystaniem precyzyjnej zwrotnicy. Ma gwarantować liniową charakterystykę dźwięku, zapewniając wierną reprodukcję materiału muzycznego.

Czytaj również test kolumn głośnikowych Unitra ZGZ-801

 Unitra ZGB-401

Unitra ZGB-401

Wysokotonowy przetwornik, dzięki innowacyjnej konstrukcji, poprawia charakterystykę kierunkową, natomiast aluminiowo-ceramiczna membrana przetwornika nisko-średniotonowego zapewnia wysoką sztywność przy minimalnej masie. Zaślepka portu bass-reflex ułatwia adaptację systemu do różnorodnych warunków akustycznych.

Komponenty, takie jak cewki powietrzne i kondensatory z metalizowanym polipropylenem, zapewniają liniową charakterystykę przenoszenia bez widocznych podziałów w paśmie.

Unitra ZGB-401 nawiązuje do klasycznej stylistyki pierwszego modelu głośników z obudową zamkniętą ZGZ-801. Na wykończenie składają się naturalne materiały, w tym drewniany fornir i polski len.

Czytaj również test odtwarzacza CD i wzmacniacza Unitra WSH-805/CSH-801

Unitra ZGB-401

Unitra ZGB-401

"Te kolumny zostały zaprojektowane z myślą o wszechstronności, oferując mięsisty, nasycony dźwięk i solidny bas, który zaskakuje nawet najbardziej wymagających audiofilów. Niskie tony schodzą bardzo nisko, biorąc pod uwagę średnicę przetwornika, są świetnie kontrolowane.

Dodatkowo dzięki założeniom i właściwym wyliczeniom można zmieniać jego charakter korzystając z korka. Dźwięk generowany przez nasze monitory wyróżnia się szeroką, naturalną sceną , która otwiera nowe horyzonty dla doświadczeń słuchowych.

Mówiąc wprost, ZGB-401 to kompaktowe rozwiązanie o szerokich możliwościach i naturalnym brzmieniu. Liczy się nie chwilowe efekciarstwo, tylko właściwie i szeroko rozumiane słuchanie muzyki!" - mówi Adrian Krupowicz, Head of Engineering i Członek Zarządu Unitry.

Gdzie kupić urządzenia Unitry?

Nowy zestaw głośnikowy, podobnie jak wszystkie produkty Unitry, można kupić w wybranych salonach audio. Ich lista jest dostępna na stronie internetowej www.unitra.com/pl oraz w sklepie internetowym Unitra na www.unitra.com.

Źródło: Unitra

UNITRA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu