Wzmacniacz strumieniowy NAD C700 V2 - nowy układ DAC i obsługa Dolby Digital

30 czerwca 2024 Sprzęt

Do portfolio marki NAD trafił nowy wzmacniacz strumieniowy, model C700 V2. Urządzenie bazuje na wersji C700, ale zawiera znaczące ulepszenia w zakresie wydajności i funkcjonalności. Mowa o między innymi zaawansowanym układzie DAC i obsłudze Dolby Digital. Urządzenie wkrótce pojawi się w sprzedaży.

NAD C700 V2 - nowy układ DAC

Istotną zmianą względem poprzedniej generacji jest nowy układ DAC. To zaawansowany przetwornik ESS Sabre ES9028. W połączeniu ze sprawdzoną technologią wzmacniacza NAD HybridDigital UcD, pozwala uzyskać wyższą precyzję i głębię reprodukowanego dźwięku. Drugą nowością jest dekodowanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital, co pozwala C700 V2 stać się centrum domowej rozrywki – od klasycznych zestawów stereo po 4.1-kanałowy system kina domowego.

Korekcja akustyki Dirac Live

NAD C700 V2 jest przystosowany do współpracy z aplikacją Dirac Live. Wystarczy zakupić licencję i podłączyć skalibrowany mikrofon (dostępny oddzielnie), by z poziomu aplikacji Dirac Live precyzyjnie dostroić brzmienie systemu do wymiarów i kształtu pokoju. NAD C700 V2 zapamiętuje do pięciu profili dla różnych miejsc odsłuchu, ustawień surround czy kształtu pomieszczenia.

Czytaj również nasze testy wzmacniaczy NAD

Wzmacniacz strumieniowy NAD C700 V2

Wzmacniacz strumieniowy NAD C700 V2

Złącza i funkcje sieciowe

NAD C700 V2 jest wyposażony w wejście gramofonowe MM z niskim poziomem szumów i korekcją RIAA, a także HDMI eARC. Do dyspozycji jest dwukierunkowy Bluetooth z aptX HD, Apple AirPlay 2 oraz złącze USB typu A. To wszystko znacznie zwiększa możliwość integracji wzmacniacza z wieloma systemami rozrywki.
System BluOS

NAD C700 V2 jest kompatybilny z systemem multiroom BluOS. Zapewnia więc dostęp do ponad dwudziestu serwisów strumieniujących muzykę, setek internetowych radiostacji i lokalnych bibliotek muzycznych. Wyposażono go w pełne dekodowanie i renderowanie plikow MQA.

Obsługa wzmacniacza NAD C700 V2

Na froncie wzmacniacza NAD C700 V2 umieszczono kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu łatwo sprawdzić status urządzenia. Sterowanie jest możliwe za pomocą pilota, aplikację BluOS Controller oraz asystentów głosowych, jak Alexa czy Siri.

Źródło: Audio Klan

 

NAD testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu