W M23 zastosowano moduły wzmocnienia Eigentakt klasy D, produkowane przez NAD na mocy licencji duńskiej firmy Purifi Audio. Rozwiązanie to eliminuje szumy oraz zniekształcenia harmoniczne i intermodulacyjne. Niezmienna, niezależnie od obciążenia, charakterystyka częstotliwościowa amplifikacji Eigentakt sprawia, że wzmacniacz M23 może współpracować nawet z najbardziej wymagającymi kolumnami głośnikowymi.
Model M23 zapewnia minimum 200 W na kanał z rezerwami mocy przy niższych impedancjach. Urządzenie może przekroczyć 260 W mocy dynamicznej na kanał (przy 8 Ω) i ponad 520 W przy 4 Ω. Tym samym M23 jest w stanie zasilić dowolne kolumny głośnikowe.
NAD M23 to dobre uzupełnienie dowolnego dzielonego systemu audio. W trybie mostka jest znakomitym dodatkiem np. dla wzmacniacza sieciowego M33, pozwalając na stworzenie systemu stereo o mocy 2 x 700 W.
Czytaj również nasze testy wzmacniaczy NAD
NAD M23 został wyposażony w sprawdzone zasilacze impulsowe i stopnie wyjściowe klasy D, które są liniowe w szerokim zakresie pasma przenoszenia, gwarantując stałą wydajność dla dowolnych głośników, niezależnie od odciążenia.
Wzmacniacz wyposażono m.in. w wejścia RCA i XLR, tryb mostka, trójpozycyjny przełącznik kontroli wzmocnienia i 12-woltowe wejście wyzwalacza. Listę tę uzupełnia automatyczna detekcja wejść – NAD M23 przełącza się w tryb pracy z trybu gotowości, jeżeli wykryje określony poziom sygnału przełożony do gniazd wejściowych.
Obudowa wzmacniacza NAD M23 została wykonana w całości ze stopu metali.
Źródło: Audio Klan