Końcówka mocy NAD M23 V2
Urządzenie wykorzystuje najnowszą generację modułów Purifi Eigentakt, które oferują jeszcze lepszą kontrolę nad przetwarzaniem sygnału audio oraz skuteczniejsze tłumienie zniekształceń. Rezultatem jest, jak mówi producent, dźwięk o większej przejrzystości i precyzji, z jeszcze bardziej realistyczną mikrodynamiką.
Druga generacja modelu M23 została rozbudowana o praktyczne rozwiązania zwiększające elastyczność zastosowania w różnego typu konfiguracjach sprzętowych. 12-woltowy trigger z opóźnieniem czasowym umożliwia bezpieczne włączanie kilku urządzeń połączonych w systemie, eliminując tym samym ryzyko skoków napięcia przy rozruchu.
Czytaj również nasze testy urządzeń NAD
Bogaty zestaw złączy w tym zarówno zbalansowane wejścia XLR, jak i standardowe RCA – ułatwia integrację z różnorodnymi systemami audio, niezależnie od ich złożoności.
NAD M23 V2 oferuje 200 W mocy na kanał (przy obciążeniu 8 Ω), a w trybie zmostkowanym aż 700 W (w mono). Dzięki temu idealnie sprawdzi się w najbardziej wymagających konfiguracjach, gwarantując jednocześnie niski poziom zniekształceń.
NAD M23 V2 to doskonały partner dla modelu M33 V2 lub przedwzmacniacza NAD M66.
Wzmacniacz sieciowy NAD M33 V2
Najnowsza wersja uznanego modelu M33 została wzbogacona o wiele zaawansowanych technologii audio, które podnoszą jakość brzmienia na jeszcze wyższy poziom. Wśród nich znalazły się opracowane przez MQA Labs systemy FOQUS i QRONO, które odpowiadają za poprawę precyzji konwersji sygnału i zachowanie wszelkich niuansów w nagraniach.
Urządzenie wyposażono w zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy SABRE ES9039PRO od ESS Technology, a także nowy, ulepszony przetwornik analogowo-cyfrowy tej firmy. Całość uzupełniają zaktualizowane moduły Purifi Eigentakt drugiej generacji.
Model NAD M33 V2 jest również przygotowany do współpracy z systemem Dirac Live Bass Control, który pozwala na precyzyjną korekcję niskich częstotliwości. Uwzględnia on nie tylko charakterystykę pomieszczenia, ale i konkretne położenie subwoofera, zapewniając spójne, zbalansowane brzmienie basu w całej przestrzeni odsłuchowej – niezależnie od jej układu czy wystroju.
Nowością względem poprzedniej generacji są także zbalansowane wyjścia XLR oraz zwiększone napięcie wyjściowe dla subwoofera. Ułatwia to integrację urządzenia z zewnętrznymi wzmacniaczami oraz konfiguracjami opartymi na wielu subwooferach – bez kompromisów w zakresie jakości sygnału.
Oprócz imponujących możliwości brzmieniowych, NAD M33 V2 oferuje szerokie wsparcie dla współczesnych rozwiązań sieciowych i systemowych. Obsługuje ekosystem BluOS do strumieniowania multiroom, Apple AirPlay 2, Bluetooth z aptX HD oraz złącze HDMI eARC.
Dzięki zgodności z najpopularniejszymi systemami automatyki domowej urządzenie świetnie odnajduje się zarówno w klasycznych systemach stereo, jak i nowoczesnych instalacjach typu smart home.
***
Dostępność końcówki mocy M23 V2 i wzmacniacza sieciowego M33 V2 firmy NAD jest planowana na trzeci kwartał br.
Źródło: Audio Klan