SUPERSONIC BLUES MACHINE West of Flushing, South of Frisco

West of Flushing, South of Frisco
Wykonanie
Nagranie

Oto najbardziej hałasujące trio Ameryki i jego znakomity blues-rockowy album na początek roku. Na dodatek to debiut nowego zespołu, choć jego członkowie mają za sobą lata doświadczeń.

Urodzony w Mediolanie basista Fabrizio Grossi migrował przez Londyn do Kanady i USA, by osiąść w Mieście Aniołów. Teksańczyk Lance Lopez gra na gitarze ostre jak brzytwa riffy, a śpiewa głosem tak mocnym, że ciarki chodzą po plecach. Występował z legendą R&B Johnnym Taylorem i mistrzami bluesa: Lucky Petersonem i Bobbym Blue Blandem. Perkusista Kenny Aronoff współpracował z takimi gigantami jak: B.B. King, Eric Clapton, Jack White, Billy Gibbons, Bonnie Raitt i Dr. Johnem. Połączyła ich chęć powrotu do źródeł bluesa i energia, którą tchnęli w swoje koncerty i nagrania.

"SBM to więcej niż zespół, to impreza, na którą zaprosiliśmy przyjaciół" - powiedział Fabrizio Grossi. "Bez bluesa człowiek nie ma duszy, a gdybyśmy w tę muzykę nie włożyli duszy, nie byłoby uczuć, napięcia i rytmu. Ten album jest hołdem dla istoty bluesa".

Razem z gośćmi, wśród których znaleźli się gitarzyści: Billy Gibbons, Walter Trout, Warren Haynes, Robben Ford, Eric Gales i Chris Duarte, stworzyli muzykę, która zawładnie sercami miłośników bluesa i rocka od pierwszego utworu "Miracle Man" i będzie trzymać w napięciu do ostatniego "Watchagonnado". Supersonic Blues Machine z Włochem w szeregach udowodnili, że w Ameryce bije serce najbardziej osobistej muzyki - bluesa.

Marek Dusza
MASCOT/MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu