JOE BONAMASSA Blues of Desperation

Blues of Desperation
Wykonanie
Nagranie

8 maja Joe Bonamassa skończył 39 lat, a już jest uznawany za czołowego gitarzystę i najpopularniejszego bluesmana. Popularność przyniosły mu żywiołowe koncerty i znakomite albumy. Od 11. roku życia uczył się u mistrza country Danny`go Gattona. Rok później miał zaszczyt zagrać w zespole supportującym B.B. Kinga.

Od początku swojej fascynacji bluesem Joe Bonamassa zbiera gitary i ma ich już ponad 150. Na jednym koncercie korzysta przynajmniej z pięciu instrumentów, a w studio potrafi wykorzystać brzmienie ponad dwudziestu gitar. Każda jego płyta wskakuje na pierwsze miejsce listy "Billboardu" już tydzień po premierze, oczywiście w kategorii bluesa.

Nie inaczej będzie z najnowszym albumem. "Blues of Desperation" tryska energią, tętni życiem. Nagrań dokonano w legendarnym RCA Studio A w Nashville cudem ocalonym przed rozbiórką, gdzie teraz mieści się Grand Victor Sound Studios, a wcześniej nagrywali m.in. Elvis i Chet Atkins.

Producent Kevin Shirley namówił Joe, by ten powrócił do swych początków i nagrał album w trio, na pełnych obrotach, jak na koncercie. Okazało się, że solówki Bonamassy są tak ekspresyjne, że potrzebna jest dla równowagi druga perkusja. Z takim dopalaczem bluesmani poszybowali pod niebiosa.

Ten znakomity album ma kilka kandydatur na przeboje: ballady "Drive" i "The Valley Runs Low", energetyczny "This Train" i soczysty blues w rockandrollowym stylu "You Left Me Nothin’". Przejrzyste nagranie pozwala delektować się brzmieniem gitar Bonamassy i jego szorstkim głosem rasowego bluesmana.

Marek Dusza
MASCOT/MYSTIC

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu