Blues of Desperation

JOE BONAMASSA
Blues of Desperation

Blues

  • Wykonanie
  • Nagranie

8 maja Joe Bonamassa skończył 39 lat, a już jest uznawany za czołowego gitarzystę i najpopularniejszego bluesmana. Popularność przyniosły mu żywiołowe koncerty i znakomite albumy. Od 11. roku życia uczył się u mistrza country Danny`go Gattona. Rok później miał zaszczyt zagrać w zespole supportującym B.B. Kinga.

Od początku swojej fascynacji bluesem Joe Bonamassa zbiera gitary i ma ich już ponad 150. Na jednym koncercie korzysta przynajmniej z pięciu instrumentów, a w studio potrafi wykorzystać brzmienie ponad dwudziestu gitar. Każda jego płyta wskakuje na pierwsze miejsce listy "Billboardu" już tydzień po premierze, oczywiście w kategorii bluesa.

Nie inaczej będzie z najnowszym albumem. "Blues of Desperation" tryska energią, tętni życiem. Nagrań dokonano w legendarnym RCA Studio A w Nashville cudem ocalonym przed rozbiórką, gdzie teraz mieści się Grand Victor Sound Studios, a wcześniej nagrywali m.in. Elvis i Chet Atkins.

Producent Kevin Shirley namówił Joe, by ten powrócił do swych początków i nagrał album w trio, na pełnych obrotach, jak na koncercie. Okazało się, że solówki Bonamassy są tak ekspresyjne, że potrzebna jest dla równowagi druga perkusja. Z takim dopalaczem bluesmani poszybowali pod niebiosa.

Ten znakomity album ma kilka kandydatur na przeboje: ballady "Drive" i "The Valley Runs Low", energetyczny "This Train" i soczysty blues w rockandrollowym stylu "You Left Me Nothin’". Przejrzyste nagranie pozwala delektować się brzmieniem gitar Bonamassy i jego szorstkim głosem rasowego bluesmana.

Marek Dusza
MASCOT/MYSTIC

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj