ERIC CLAPTON I Still Do

I Still Do
Wykonanie
Nagranie

Uwielbiam bluesowe albumy Erica Claptona, a takim jest najnowszy "I Still Do" ("Jeszcze to robię"). I słynny "Slowhand" rzeczywiście robi to dobrze, bo jak mało który Europejczyk "czuje bluesa".

Znakomita, wręcz ikoniczna jest okładka albumu. Wizerunek mistrza bluesa namalował Sir Peter Blake, 84-letni artysta, autor słynnej okładki albumu "Sgt. Pepper`s Lonely Hearts Club Band" The Beatles, a także minimalistycznego rysunku na okładce płyty Claptona "24 Nights".

Wirtuoz gitary zaprosił do współpracy weterana studiów nagraniowych, producenta Glyna Johnsa, którego dziełem jest brzmienie kilkudziesięciu znaczących płyt w historii rocka, głównie brytyjskich artystów: Stonesów, Zeppelinów, The Who, The Clash i sesji "Get Back" Beatlesów. W 1977 nagrał z Claptonem jeden z najlepszych jego albumów "Slowhand" i do tego brzmienia a także prawdopodobnie swobodnego stylu pracy chciał powrócić.

Efekt jest znakomity. Album "I still do" otwiera standard "Alabama Woman Blues", który Clapton wykonuje na koncertach od 1993 r. popisując się surowym brzmieniem gitary i śpiewem w stylu dawnych mistrzów bluesa. Na akordeonie zagrał tu nowy członek zespołu Dirk Powell. Z wielkim uczuciem Eric Clapton śpiewa lekką piosenkę JJ Cale`a "Can`t Let You Do It" utrzymaną w autostradowym tempie.

Organy Hammonda i harmonijka w tle tworzą miły nastrój. Nastrojowa ballada "I Will Be There" ma zadatki na przebój, a tajemniczy głos "Angelo Mysterioso" (jakaś sława country?) pojawia się w refrenie. Kapitalny gitarowy wstęp ma blues "Spiral", a "Catch the Blues" można nazwać znakiem firmowym artysty.

Marek
BUSHBRANCH/SURFDOG/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu