TAJ MAHAL & KEB’ MO’
TajMo
TajMo
Wykonanie
Nagranie

Jeden z najlepszych bluesowych albumów 2017 roku nagrał duet gitarzystów-wokalistów: Taj Mahal i Keb' Mo'. 28 stycznia muzycy odebrali statuetki Grammy za "TajMo" w kategorii Best Contemporary Blues Album, dali też krótki występ w czasie ceremonii.

Kiedy dwaj giganci łączą swoje siły, musi powstać coś ciekawego i tak się stało. Obaj prezentują odmienne style bluesa: starszy tylko dziewięć lat Taj Mahal to reprezentant nowoczesnego bluesa, a Keb' Mo' to czołowy przedstawiciel post-modern bluesa, który dość późno zyskał sławę autorskimi albumami, bo dopiero w połowie lat 90. Obu łączy zamiłowanie do tradycji i inspiracja folk bluesem, a także zdolność tworzenia chwytliwych melodii.

Nagrywanie utworów zajęło aż trzydzieści miesięcy pomiędzy trasami koncertowymi oby artystów. W tym czasie poznawali się coraz lepiej, rozmawiali o życiu i muzyce, którą chcieli razem nagrać. Napisali sześć nowych utworów, sięgnęli też po przeboje.

Album "TajMo" ma wszystko, co gwarantuje godzinę dobrej zabawy: przebojowe tematy, żywiołowe interpretacje, atrakcyjne, zróżnicowane aranżacje i doskonałe brzmienie. Skierowany jest nie tylko do miłośników bluesa, a dodatkowym magnesem jest udział gości. W balladzie "Om Sweet Om" śpiewa Lizz Wright, a w hymnie John Mayera "Waiting on the World to Change" - Bonnie Raitt.

Marek Dusza
CONCORD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu