Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
TajMo

TAJ MAHAL & KEB’ MO’
TajMo

Blues

Jeden z najlepszych bluesowych albumów 2017 roku nagrał duet gitarzystów-wokalistów: Taj Mahal i Keb' Mo'. 28 stycznia muzycy odebrali statuetki Grammy za "TajMo" w kategorii Best Contemporary Blues Album, dali też krótki występ w czasie ceremonii.

Kiedy dwaj giganci łączą swoje siły, musi powstać coś ciekawego i tak się stało. Obaj prezentują odmienne style bluesa: starszy tylko dziewięć lat Taj Mahal to reprezentant nowoczesnego bluesa, a Keb' Mo' to czołowy przedstawiciel post-modern bluesa, który dość późno zyskał sławę autorskimi albumami, bo dopiero w połowie lat 90. Obu łączy zamiłowanie do tradycji i inspiracja folk bluesem, a także zdolność tworzenia chwytliwych melodii.

Nagrywanie utworów zajęło aż trzydzieści miesięcy pomiędzy trasami koncertowymi oby artystów. W tym czasie poznawali się coraz lepiej, rozmawiali o życiu i muzyce, którą chcieli razem nagrać. Napisali sześć nowych utworów, sięgnęli też po przeboje.

Album "TajMo" ma wszystko, co gwarantuje godzinę dobrej zabawy: przebojowe tematy, żywiołowe interpretacje, atrakcyjne, zróżnicowane aranżacje i doskonałe brzmienie. Skierowany jest nie tylko do miłośników bluesa, a dodatkowym magnesem jest udział gości. W balladzie "Om Sweet Om" śpiewa Lizz Wright, a w hymnie John Mayera "Waiting on the World to Change" - Bonnie Raitt.

Marek Dusza
CONCORD

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio