No Mercy In This Land

BEN HARPER I CHARLIE MUSSELWHITE
No Mercy In This Land

Blues

  • Wykonanie
  • Nagranie

Charlie Musselwhite i Ben Harper zostali przedstawieni sobie przez Johna Lee Hookera, który zaprosił ich do studia, chcąc nagrać nową wersję utworu "Burnin` Hell". Ich brzmienie sam mistrz określił jako "pociąg towarowy", w czym jest wiele prawdy. Mimo sporej różnicy wieku, obaj panowie poczuli pokrewieństwo dusz, co zaowocowało wspólną trasą koncertową i nagrodzonym Grammy albumem "Get Up!".

Kolejnym owocem ich muzykowania jest płyta "No Mercy In This Land". Jej ozdobą są dialogi gitary Harpera i harmonijki Musselwhite`a, który akompaniował takim tuzom bluesa, jak B.B. King i Eric Clapton. Muzycy rozumieją się doskonale. Ich piosenki ujmują autentyzmem, szczerością i żarliwością wykonania. Kto nie wierzy, niech załączy ociężały "When I Go", skoczny "Bad Habits", surowy "Love and Trust" albo mięsisty "The Bottle Wins Again".

Smaczku nagraniom dodaje brzmienie jakby żywcem przeniesione z Delty i starych soulowych płyt z wytwórni Sun Records. Cały album ma klimat jamu (nagrano go w niecały tydzień na żywo w studiu w Santa Monica), choć w repertuarze znajdziemy wyłącznie premierowe kompozycje. "No Mercy In This Land" to murowany kandydat do bluesowej płyty roku.

Grzegorz Dusza
Anti/Sonic

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj