BEN HARPER I CHARLIE MUSSELWHITE No Mercy In This Land

No Mercy In This Land
Wykonanie
Nagranie

Charlie Musselwhite i Ben Harper zostali przedstawieni sobie przez Johna Lee Hookera, który zaprosił ich do studia, chcąc nagrać nową wersję utworu "Burnin` Hell". Ich brzmienie sam mistrz określił jako "pociąg towarowy", w czym jest wiele prawdy. Mimo sporej różnicy wieku, obaj panowie poczuli pokrewieństwo dusz, co zaowocowało wspólną trasą koncertową i nagrodzonym Grammy albumem "Get Up!".

Kolejnym owocem ich muzykowania jest płyta "No Mercy In This Land". Jej ozdobą są dialogi gitary Harpera i harmonijki Musselwhite`a, który akompaniował takim tuzom bluesa, jak B.B. King i Eric Clapton. Muzycy rozumieją się doskonale. Ich piosenki ujmują autentyzmem, szczerością i żarliwością wykonania. Kto nie wierzy, niech załączy ociężały "When I Go", skoczny "Bad Habits", surowy "Love and Trust" albo mięsisty "The Bottle Wins Again".

Smaczku nagraniom dodaje brzmienie jakby żywcem przeniesione z Delty i starych soulowych płyt z wytwórni Sun Records. Cały album ma klimat jamu (nagrano go w niecały tydzień na żywo w studiu w Santa Monica), choć w repertuarze znajdziemy wyłącznie premierowe kompozycje. "No Mercy In This Land" to murowany kandydat do bluesowej płyty roku.

Grzegorz Dusza
Anti/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu