KEB MO
Oklahoma
Oklahoma
Wykonanie
Nagranie

Do nielicznych dziś gwiazd bluesa należy amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor Keb'Mo'. Kevin Roosevelt Moore urodził się 68 lat temu w Los Angeles, co nie przeszkodziło mu w inspiracji historią bluesa od Delty Missisipi po Chicago. Jego post-modern blues i charakterystyczny styl śpiewania kojarzy się z nagraniami Johna Lee Hookera.

Utwory z dużą dozą chwytliwej melodyki stawiają go wśród najpopularniejszych artystów tego stylu (wystąpił w tym roku na festiwalu w Glastonbury), a najnowsza płyta - "Oklahoma" - potwierdza wybitny talent artysty do tworzenia przebojowych nagrań. Atutem jego płyt jest doskonała realizacja i różnorodność aranżacji.

Po świetnym albumie "TajMo", firmowanym razem z weteranem bluesa Taj Mahalem Keb' Mo', prezentuje dziesięć nowych piosenek nagranych z gościnnym udziałem takich gwiazd, jak: Rosanne Cash i Robert Randolph. Nawet w tak kameralnym utworze, jak "This Is My Home", pojawia się akordeon wzbogacający brzmienie.

Obok gitary elektrycznej słychać jej stalową wersję, a także banjo. W rozkołysanej radosnym rytmem kompozycji "Don't Throw It Away" pojawił się Taj Mahal z gitarą i zachrypniętym głosem. Wzruszająco brzmi "The Way I" z akompaniamentem akustycznej gitary. W "Beautiful Music" śpiewa razem z żoną Robbie Brooks Moore w countrowym stylu.

Marek Dusza
Concord/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
The Reflection
Blues
The Reflection

Jeśli bluesman osiądzie w Nashville, musi nasiąknąć różnorodną muzyką, a wpływ country i bluegrass z łatwością rozpoznamy w brzmieniu jego gitary. Keb Mo stworzył oryginalny styl, łatwy do zaakceptowania także przez fanów popu i rocka.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation wrzesień 2019

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2019

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień 2019

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2019

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2019

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu