KENNY WAYNE SHEPHERD BAND

The Traveler

The Traveler

Wykonanie

Nagranie

Kiedy debiutował blisko ćwierć wieku temu, okrzyknięto go cudownym dzieckiem bluesa i wirtuozem gitary. Dziś Kenny Wayne Shepherd to już uznana marka, muzyk, który ma na koncie pięć nominacji do nagrody Grammy oraz kilka platynowych płyt. Okazał się doskonałym kontynuatorem blues-rockowych tradycji spod znaku Duane'a Allmana, Stevie'go Ray Vaughana, Jeffa Becka i Erica Claptona.

Kompozycje zawarte na jego nowym albumie - "The Traveler" - nie są jednak aż tak jednoznacznie bluesowe. Cechuje je spora melodyjność, aranżacje zahaczają o country i soul, a śpiew samego Shepherda oraz głównego wokalisty Noaha Hunta bardziej kojarzą się z maistreamowym rockiem z południa Stanów Zjednoczonych.

W piosenkach usłyszymy całą paletę gitarowych barw, soczystych solówek i nośnych riffów. Towarzyszący Shepherdowi band stylowo ubarwia brzmienie dźwiękami klawiszy, sekcji dętej i dającej porządnego kopa rockowej sekcji rytmicznej. Oprócz własnych kompozycji Kenny Wayne Shepherd sięgnął po dwa covery. 

Pierwszy to czadowo zagrany "Mr. Soul" legendarnej formacji Buffalo Springfield, w której grali Stephen Stills i Neil Young; drugi zaś to osadzony w rhythm'n'bluesie "Turn to Stone" Joe'go Walsha. "The Traveler" to płyta na najwyższym poziomie, zagrana na luzie, pełna znakomitych solówek i partii wokalnych.

Grzegorz Dusza
Mascot/Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
Goin` Home
Rock
Goin` Home
Kenny Wayne Shepherd to już uznana marka w świecie gitary. Ma na koncie pięć nominacji do nagrody Grammy oraz kilka platynowych płyt. Okazał się doskonałym kontynuatorem amerykańskich blues-rockowych tradycji.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu