BILL FRISELL

Sign of Life

Sign of Life

Wykonanie

Nagranie

Muzyka o refleksyjnym, wyciszającym charakterze, bardzo ciepło nagrana, co z pewnością sprzyja jej odbiorowi. Wykonawcą siedemnastu melancholijnych kompozycji jest 858 Quartet, a więc Frisell - gitara, Jenny Scheinman - skrzypce, Eyvind Kang - altówka i Hank Roberts - wiolonczela.

Zespół rozpoczął działalność dekadę temu i jego pierwszy kompakt "Richter 858" - będący muzyczną interpretacją malowideł Gerharda Richtera - dał, jak widać, trwałą nazwę projektowi. Po niezbyt udanych poprzednich tytułach Frisella, ten utwierdza w przekonaniu, że w malowaniu abstrakcyjnych obrazów muzycznych na gitarze z ambitnym wsparciem smyczków nie ma on żadnego konkurenta.

Koronkowe aranżacje i pełna pietyzmu gra stanowią największą wartość krążka. Materiał na "Sign oF Life" jest tak stonowany, że pierwsze przesłuchanie nie wywołuje mocnego wrażenia, jednakże z każdym kolejnym odsłuchem coraz bardziej delektujemy się prezentacją. Gitara Frisella, co dotychczas było raczej rzadkością, integruje się z zespołowymi partiami smyczków w niebywałej harmonii.

Tak więc zanosi się na muzyczną ucztę podczas koncertu kwartetu na wrocławskim festiwalu Jazztopad 2012, gdzie muzycy udźwiękowią niemy film "The Great Flood".

Cezary Gumiński
SAVOY JAZZ

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu