Sign of Life

BILL FRISELL
Sign of Life

Folk / jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Muzyka o refleksyjnym, wyciszającym charakterze, bardzo ciepło nagrana, co z pewnością sprzyja jej odbiorowi. Wykonawcą siedemnastu melancholijnych kompozycji jest 858 Quartet, a więc Frisell - gitara, Jenny Scheinman - skrzypce, Eyvind Kang - altówka i Hank Roberts - wiolonczela.

Zespół rozpoczął działalność dekadę temu i jego pierwszy kompakt "Richter 858" - będący muzyczną interpretacją malowideł Gerharda Richtera - dał, jak widać, trwałą nazwę projektowi. Po niezbyt udanych poprzednich tytułach Frisella, ten utwierdza w przekonaniu, że w malowaniu abstrakcyjnych obrazów muzycznych na gitarze z ambitnym wsparciem smyczków nie ma on żadnego konkurenta.

Koronkowe aranżacje i pełna pietyzmu gra stanowią największą wartość krążka. Materiał na "Sign oF Life" jest tak stonowany, że pierwsze przesłuchanie nie wywołuje mocnego wrażenia, jednakże z każdym kolejnym odsłuchem coraz bardziej delektujemy się prezentacją. Gitara Frisella, co dotychczas było raczej rzadkością, integruje się z zespołowymi partiami smyczków w niebywałej harmonii.

Tak więc zanosi się na muzyczną ucztę podczas koncertu kwartetu na wrocławskim festiwalu Jazztopad 2012, gdzie muzycy udźwiękowią niemy film "The Great Flood".

Cezary Gumiński
SAVOY JAZZ

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj