Springsteen on Broadway

BRUCE SPRINGSTEEN
Springsteen on Broadway

Folk

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bruce Springsteen zwykle gra gigantyczne trasy stadionowe, czasem lubi jednak wystąpić samodzielnie przed niewielkim audytorium. Wciąż jest to dla niego bardzo ważne. Jeden z największych bardów w dziejach Ameryki ma taką charyzmę, że trzyma w napięciu publiczność nawet w tak kameralnym wydaniu. Słyszymy wtedy tylko jego głos, gitarę akustyczną, fortepian i harmonijkę ustną.

W ramach jednej z takich tras dał w 1997 roku dwa koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej. Dwupłytowy album "Springsteen On Broadway" dokumentuje akustyczne koncerty na deskach Walter Kerr Theatre sprzed kilkunastu miesięcy. Boss początkowo planował dwumiesięczne występy, ale cieszyły się one takim powodzeniem, że przeciągnęły się do przeszło roku. W sumie zagrał 236 razy.

W zabawnych (świadczą o tym wybuchy śmiechu na sali), czasem poważnych i wzruszających opowieściach, poprzedzających każdą z piosenek, poznajemy jego barwną karierę od połowy lat 70. Płytę promuje numer "Land Of Hope And Dreams" znany z albumu Wrecking Ball. Bruce Springsteen sięgnął także po słynne piosenki-hymny: "Born In The U.S.A.", "Born To Run", "My Hometown" i "Dancing In The Dark". Wspólnie z żoną Patti Scialfą wykonał "Tougher Than The Rest" i "Brilliant Disguise".

Grzegorz Dusza
Sony

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj