BRUCE SPRINGSTEEN

Springsteen on Broadway

Springsteen on Broadway

Wykonanie

Nagranie

Bruce Springsteen zwykle gra gigantyczne trasy stadionowe, czasem lubi jednak wystąpić samodzielnie przed niewielkim audytorium. Wciąż jest to dla niego bardzo ważne. Jeden z największych bardów w dziejach Ameryki ma taką charyzmę, że trzyma w napięciu publiczność nawet w tak kameralnym wydaniu. Słyszymy wtedy tylko jego głos, gitarę akustyczną, fortepian i harmonijkę ustną.

W ramach jednej z takich tras dał w 1997 roku dwa koncerty w warszawskiej Sali Kongresowej. Dwupłytowy album "Springsteen On Broadway" dokumentuje akustyczne koncerty na deskach Walter Kerr Theatre sprzed kilkunastu miesięcy. Boss początkowo planował dwumiesięczne występy, ale cieszyły się one takim powodzeniem, że przeciągnęły się do przeszło roku. W sumie zagrał 236 razy.

W zabawnych (świadczą o tym wybuchy śmiechu na sali), czasem poważnych i wzruszających opowieściach, poprzedzających każdą z piosenek, poznajemy jego barwną karierę od połowy lat 70. Płytę promuje numer "Land Of Hope And Dreams" znany z albumu Wrecking Ball. Bruce Springsteen sięgnął także po słynne piosenki-hymny: "Born In The U.S.A.", "Born To Run", "My Hometown" i "Dancing In The Dark". Wspólnie z żoną Patti Scialfą wykonał "Tougher Than The Rest" i "Brilliant Disguise".

Grzegorz Dusza
Sony

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu