ANDRE 3000

Whole Foods

Whole Foods

Wykonanie

Nagranie

Przyporządkowanie Andre Benjamina do świata hip-hopu, głównie dzięki duetowi Outkast, to trochę za mało. Artysta wręcz cyrkowy.

Makijaż, który jest wręcz blisko kiczu, ale nie drażni. Amerykański muzyk i producent stworzył album pełen błyskotek, muzycznych akrobacji i nietypowych pomysłów. Chórki, elektryczne gitary, instrumenty dęte oraz masa znamienitych gości - Erykah Badu (prywatnie żona artysty), Gwen Stefani, Rosario Dawson, czy Macy Gray.

Trzeba przyznać, że żonglerka stylami wychodzi mu nadzwywczaj dobrze. "Whole Foods" zaskakuje różnorodnością i zmianami tempa. Oldschoolowy "A Life in A Day of Andre Benjamin" miesza się tu z balladowo - hiphopowym "Liberation". Całość łączy wyraźny i charakterystyczny głos Andree i byłby to naprawdę dobry album, gdyby była tam chociaż jedna nowa piosenka.

"Whole Foods" to mix dobrze już znanych fanom, wcześniejszych nagran ("Hey Ya!" jednak zabrakło) i mam wątpliwości, czy ten album sprzeda się tak dobrze, jak wydany w roku 2003 Speakerboxxx/The Love Below (Ponad 20 mln egzemplarzy). André to także zdolny aktor, który zagrał przy boku największych hollywoodzkich gwiazd (Four Brothers, Revolver), więc jeśli publika nie odczyta poprawnie jego najnowszego projektu, zajmie się pewnie karierą filmową, muzyczną, producencką.


Tomasz Jakubowski

KARTEL MUSIC
GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu