Whole Foods

ANDRE 3000
Whole Foods

Hip-hop / rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Przyporządkowanie Andre Benjamina do świata hip-hopu, głównie dzięki duetowi Outkast, to trochę za mało. Artysta wręcz cyrkowy.

Makijaż, który jest wręcz blisko kiczu, ale nie drażni. Amerykański muzyk i producent stworzył album pełen błyskotek, muzycznych akrobacji i nietypowych pomysłów. Chórki, elektryczne gitary, instrumenty dęte oraz masa znamienitych gości - Erykah Badu (prywatnie żona artysty), Gwen Stefani, Rosario Dawson, czy Macy Gray.

Trzeba przyznać, że żonglerka stylami wychodzi mu nadzwywczaj dobrze. "Whole Foods" zaskakuje różnorodnością i zmianami tempa. Oldschoolowy "A Life in A Day of Andre Benjamin" miesza się tu z balladowo - hiphopowym "Liberation". Całość łączy wyraźny i charakterystyczny głos Andree i byłby to naprawdę dobry album, gdyby była tam chociaż jedna nowa piosenka.

"Whole Foods" to mix dobrze już znanych fanom, wcześniejszych nagran ("Hey Ya!" jednak zabrakło) i mam wątpliwości, czy ten album sprzeda się tak dobrze, jak wydany w roku 2003 Speakerboxxx/The Love Below (Ponad 20 mln egzemplarzy). André to także zdolny aktor, który zagrał przy boku największych hollywoodzkich gwiazd (Four Brothers, Revolver), więc jeśli publika nie odczyta poprawnie jego najnowszego projektu, zajmie się pewnie karierą filmową, muzyczną, producencką.


Tomasz Jakubowski

KARTEL MUSIC
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj