CUNNINLYNGUISTS

Oneirology

Oneirology

Wykonanie

Nagranie

Do Cunninlynguists mam spory sentyment, mimo że nie słucham ich od bardzo dawna. To jednak oni w 2006 roku przywrócili mi wiarę w to, że hip hop będzie jeszcze kiedykolwiek znaczył coś więcej niż jest to przedstawiane w środkach masowego przekazu.

Ich unikalne brzmienie to jedna połowa sukcesu, o którą zawsze możemy być spokojni. Druga – to przesłanie muzyki. Na "Oneirology" trio podkreśla jeszcze raz swoją dojrzałość, tworząc zestaw piosenek obracających się wokół tematyki snów. Koncept ten jest tak wszechobecny we wszystkim, co słyszymy, że trudno w pewnym momencie oprzeć się wrażeniu, że i my sami zostaliśmy wciągnięci w wielopoziomowy sen, jeden z tych z "Incepcji" Christophera Nolana.

Cieszy na tej płycie szeroka obecność Kno, którego solowy krążek "Death Is Silent" narobił ostatnio sporo zamieszania. Raper zajął się także topową produkcją albumu, ustępującego pod tym względem jedynie ostatniemu dokonaniu Kanye Westa. Inteligentny, prowokujący do myślenia, zwarty i na stale wysokim poziomie hip hop. Czy to możliwe? Tak. Szkoda tylko, że tak rzadko płyty tego typu trafiają do szerszego grona odbiorców.

M. Kubicki
QN5

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu