ROBERT GLASPER

Fuck Yo Feelings

Fuck Yo Feelings

Wykonanie

Nagranie

Pianista i producent Robert Glasper tworzy muzykę pomiędzy hip hopem a jazzem. Wziął udział w tournée gwiazd czarnej muzyki BLACKsummers'night razem z Kanye Westem, Meshell Ndegeocello, Erykah Badu, Commonem, Maxwellem i Jayem-Z. Ale pierwszy album "Mood" (2004) nagrał z jazzmanami: Terence'em Blanchardem, Royem Hargroovem i Christianem McBride'em.

Rok później nagrywał już dla prestiżowej wytwórni Blue Note, która wydała siedem jego albumów. W 2012 r. ukazała się przełomowa płyta "Black Radio", która otrzymała Grammy w mocno obstawionej kategorii Best R&B Album.

Trzecią w karierze statuetkę gramofonu Robert Glasper otrzymał za soundtrack do filmu "Miles Ahead". Jak podkreśla, Davis wywarł na niego największy wpływ. Skompilowane sample muzyki Milesa zamieścił na płycie "Everything's Beautiful".

Nowy album "Fuck Yo Feelings" jest dużym krokiem w stronę hip-hopu, choć sam Robert Glasper gra tu na instrumentach klawiszowych w jazzowym stylu, a towarzyszy mu jazzowa sekcja rytmiczna: perkusista Chris Dave i basista Darrick Hodge.

Brzmienie zdominowali jednak raperzy, m.in.: Affi on Crockett, Buddy, Denzel Martin, Yebba i Bilal. Znaczący udział ma syn Bobby'ego McFerrina - Taylor. W dwóch utworach na fortepianie elektrycznym zagrał Herbie Hancock. "Fuck Yo Feelings" to ciekawy album.

Marek Dusza
Loma Vista/Universal

INNE PŁYTY AUTORA
Black Radio 2
Jazz
Black Radio 2

Pianista Robert Glasper wydaje się być jakby dokumentującym współczesną scenę muzyków i wokalistów amerykańskich, najczęściej czarnych. Doceniło to jury, przyznając Grammy poprzedniemu albumowi "Black Radio".

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu