DJ SHADOW

Reconstructed: Best Of DJ Shadow

Reconstructed: Best Of DJ Shadow

Wykonanie

Nagranie

W listopadzie 1996 roku, 24-letni wówczas Joshua Davis, powołał do życia muzycznego potwora-Frankensteina, album "Endtroducing...", który znalazł się w księdze Guinnessa, dzięki temu, że był pierwszą płytą składającą się w całości z sampli. Dzisiaj, 16 lat po tym wydarzeniu, podsumowanie działalności DJ Shadowa wchodzi na rynek bez większego szumu medialnego.

"Reconstructed" dostępne jest jako jedno- i dwupłytowe wydawnictwo oraz boxset, na który składa się m.in. 7 płyt audio, jedna DVD, 180-gramowy winyl i sporo kolekcjonerskich dodatków.

Skupiając się na podstawowych wersjach można stwierdzić, że utwory z "Endtroducing..." nadal brzmią świeżo i stanowią najważniejszy element kompilacji. Po swoim debiucie, DJ spędził sześć lat na eksperymentowaniu w różnych projektach, co również nie zostało pominięte przez publikację np. głównego tematu z filmu "Dark Days" czy produkcji we współpracy z UNKLE.

Następujące później krążki DJ Shadowa nigdy nie zdobyły takiego rozgłosu jak debiut, a "The Outsider" i "The Less You Know, The Better" zostały surowo potraktowane przez krytykę. Mimo to "Reconstructed" poprawnie wybiera najlepsze fragmenty nawet z tych dzieł DJ-a. Jednocześnie trudno jest polecić składankę, gdy można po prostu kupić "Endtroducing…" i także fantastyczne "Live! In Tune And On Time".

Niestety, Joshua Davis nie mógł spodziewać się w 1996 roku, że jego debiut spowoduje, iż będzie musiał resztę swojej kariery spędzić w, nomen omen, cieniu pierwszego sukcesu.

M. Kubicki
UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu