Zwierzę bez nogi

FISZ EMADE
Zwierzę bez nogi

Abstract hip hop

  • Wykonanie
  • Nagranie

Bracia Waglewscy, z zaspokojonym na najbliższy czas apetytem na heavy metal i po świetnej płycie z Kim Nowak, powracają w stylu starej dobrej szkoły rapu. "Zwierzę bez nogi" to perełka pod względem produkcji, w której Piotrek aka Emade w genialny sposób połączył sample z żywymi instrumentami.

Świetne aranżacje perkusji wspaniale współgrają z klawiszami, gitarami i znakomicie wkomponowanymi skreczami. Razem z "wielkim ciężkim basem", wszystko razem tworzy naprawdę "tłusty bit". Na płycie słychać inspiracje takimi wykonawcami jak J Dilla czy Madlib. Nie można oczywiście pominąć także Beastie Boys, których niemal widzimy jak żywych, oglądając teledysk do tytułowego singla, gdzie chłopaki zgrywają poważnych raperów w przebraniach staruszków. Nie wiadomo czy brak nogi jest tego powodem, ale, niestety, warstwa tekstowa na płycie nieco kuleje.

Fisz we wszystkich utworach skupia się jedynie na swoim niesamowitym flow i tym, jak w jego mniemaniu świetnie mu to wychodzi. Mimo że zdaję sobie sprawę z konwencji płyty, to jednak pozostaje pewien niedosyt, gdyż artysta przyzwyczaił nas do nieco innej poetyki. Płyta "Zwierzę bez nogi" jest jednak tak dobra pod względem muzycznym, że ostatecznie mogę przymknąć oko na jej liryki.

M. Kubicki
AGORA

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj